JA SAM SAHRANJIVAO UBIJENE SRBE: Kosovo je Amfilohiju zauvek ostalo neprebolna rana - "Znamo da su Tačiju i Haradinaju ruke krvave do ramena"
MITROPOLIT Amfilohije nije nikako i nikada mogao da prikrije tugu što je režim u Podgorici 2008. godine priznao nezavisnost lažne države Kosovo, i to baš u vreme kada je Đukanović bio premijer.

Foto: Arhiva "Novosti"
U razgovoru za "Novosti" 2017. godine Amfilohije je ovako pričao o tome:
- Tu odluku nije donela Crna Gora. Znam da 90 odsto crnogorskog naroda tako ne misli, ostajući verno duhovnim i moralnim vrednostima vekovne Crne Gore. Priznali su takozvano nezavisno Kosovo i na taj način priznali paljenje na stotine hramova po crnogorskoj Metohiji, ubistva i silovanja.
- Ja sam tamo sahranjivao ubijene Srbe. Znamo da su Tačiju i Haradinaju ruke krvave do ramena. Nama je od starta bilo jasno da je bombardovanje Srbije i Crne Gore, posebno Kosova i Metohije, bilo priprema za njegovo otimanje i stvaranje nezavisne države. Dobro je reagovao predsednik Srbije Aleksandar Vučić kada je Evropu podsetio na to da osam miliona Katalonaca ne može da dobije nezavisnost dok ovde bez referenduma na Kosovu i Metohiji grupa terorista koji su sramota za albanski narod otima svetinju. A oteto je prokleto. Nije čudno što je Kosovo poslužilo kao početak novog svetskog poretka. Ovo sada što se radi je nastavak krstaških ratova, Napoleonovih i nacifašističkih osvajanja sveta, samo što su danas drugi akteri - govorio je tada Mitropolit.
Podsetimo, kako su saopštili iz Mitropolije crnogorsko-primorske, svi detalji sahrane mitropolita Amfilohija biće naknadno saopšteni.
Preporučujemo

"IZRAŽAVAMO ISKRENO SAUČEŠĆE U BOLU": Vučić uputio telegram saučešća Mitropoliji, patrijarhu i SPC
30. 10. 2020. u 09:39 >> 13:24

NIKOGA NIJE OSTAVLjAO RAVNODUŠNIM: Ko je bio mitropolit Amfilohije?
30. 10. 2020. u 09:31 >> 15:48

SVAKI KAMEN NjEMU, JEDAN HRISTU MANjE: Ove velike stihove Matija Bećković posvetio je mitropolitu Amfilohiju (VIDEO)
30. 10. 2020. u 09:36 >> 13:47

PATRIJARH IRINEJ O SMRTI MITROPOLITA AMFILOHIJA: Ovo je jedan od najtužnijih dana
30. 10. 2020. u 09:34 >> 13:46

AMANET MITROPOLITA AMFILOHIJA SRPSKOM NARODU: Jedna želja duhovnog vođe Crne Gore ostala neostvarena
30. 10. 2020. u 09:15 >> 13:43

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"ON JE SRBIN, I TIME JE SVE REČENO" Ko je Bikovićeva bivša koja je privedena zbog DROGE? "Privlače me huligani!"
Aglaija Tarasova je privedena na moskovskom aerodromu zbog pronalaska narkotika
05. 09. 2025. u 15:39
Komentari (0)