IZGUBISMO VLADIKU, POMIRITELJA NARODA: Svetozar iz Kuča ima 95 godina - pešice je prešao 12 kilometara da isprati Đeda (FOTO)
01. 11. 2020. u 13:25
SVETOZAR Pavićević, star 95 godina, pešice je došao iz Kuča na sahranu mitropolitu Amfilohiju.
Povezane vesti
IMA POSEBNU SIMBOLIKU: Pogledajte šta je bilo položeno na telu mitropolita Amfilohija (FOTO)
ZEMNI ostaci blažanopočivšeg mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija biće sahranjen danas u kripti Sabornog Hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.
01. 11. 2020. u 12:05
VUČIĆ PRIMIO NAFORU NA LITURGIJI: Predsednik Srbije u hramu u Podgorici, prisustvuje sahrani mitropolita Amfilohija (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić danas u hramu Vaskrsenja Hristovog u Podgorici prisustvuje sahrani mitropolita Amfilohija, gde je primio telo Hristovo - svetu naforu.
01. 11. 2020. u 11:46
AKO ME TI NE IZLEČIŠ, BOG ĆE URADITI OSTALO: Doktorka koja je lečila Amfilohija otkrila šta joj je rekao pokojni mitropolit
MITROPOLIT Amfilohije je, nakon što mu je dijagnostifikovan korona virus, odbio da napusti Crnu Goru i ode da se leči u nekoj od svetskih bolnica.
01. 11. 2020. u 11:55
KUČI STIGLI DA ISPRATE ĐEDA: U krsnom hodu pešačili dvadeset kilometara do večnog konačišta mitropolita Amfilohija (FOTO/VIDEO)
PRED Hram Hristovog Vaskrsenja u Podgorici upravo je stiglo oko više od dve hiljade Kuča.
01. 11. 2020. u 11:38
OVDE ĆE POČIVATI AMFILOHIJE: Pripremljena grobnica za mitropolita u hramu u Podgorici (FOTO)
U HRAMU Hristovog vaskrsenja u Podgorici pripremljena je grobnica u koju će biti položeni zemni ostaci mitropolita Amfilohija.
01. 11. 2020. u 11:04
CRNA GORA DOBILA SVOJE TRI JERARHA: Vladika Irinej održao besedu nad odrom mitropolita Amfilohija
VELIKI broj građana je ispred i u hramu Hristovog vaskrsenja, na poslednjem ispraćaju arhiepiskopa cetinjskog i mitropolita crnogorskog primorskog Amfilohija, o čijoj sahrani izveštava više od 200 akreditovanih medija iz zemlje, regiona i Evrope.
01. 11. 2020. u 11:03
"NOVOSTI" SAZNAJU: Matija Bećković ušao u avion, nada se da će stići na sahranu mitropolita Amfilohija
AKADEMIK i pesnik Matija Bećković ušao je u avion za Crnu Goru i čeka poletanje.
01. 11. 2020. u 10:42
NAJTUŽNIJI PRIZOR IZ HRAMA U PODGORICI: Mala Una sa ikonom u ruci nemo stoji pored kovčega svoga kuma Amfilohija (FOTO)
ZEMNI ostaci blažanopočivšeg mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija biće sahranjen danas u kripti Sabornog Hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.
01. 11. 2020. u 10:37
Najnovije iz rubrike
DIVA KOJA POMERA KONTINENTE: Nikšićanka Gordana Sarić, profesorka francuskog i latinskog, prigrlila i Oskar popularnosti
TEK što se prošle godine u Meksiku preko Akademije visoke inteligencije našla u društvu 50 nezaboravnih dama planete, jer je njen život "stub kulture savremenog sveta", potom nagrade "Božanska žena" u Senatu Rima, kao i počasne nagrade "Naji Naman" u Libanu za celokupno stvaralaštvo u konkurenciji od 4.371 pesnika iz 92 zemlje, te Nagrade za izvrsnost u Modeni, uz titulu ambasadorke mira i Dijamantnu diplomu u Rusiji, Nikšićanka Gordana Sarić prigrlila je i Oskar popularnosti!
05. 01. 2026. u 12:47V.K.
VLAST NE ČUJE NJEGOŠEV ZAVET: Dan osnivanja prestonice Cetinje obeležile poruke gradonačelnika da neće biti obnove kapele na Lovćenu
DAN osnivanja prestonice Cetinje obeležile su poruke gradonačelnika da neće biti obnove kapele na Lovćenu. Dok većinska Crna Gora slavi Lovćen, Njegoša i njegovu zavetnu crkvu na Jezerskom vrhu, lokalna vlast u Cetinju povodom Dana prestonice, kroz reči gradonačelnika Nikole Đuraškovića (SDP) poručuje da Lovćen nije prostor za "predosećaje" i zavete koji služe "tuđim interesima", misleći očigledno na Srbiju.
05. 01. 2026. u 05:00V.K.
CRNU GORU ČEKA OPASNO NEVREME: Najavljena obilna kiša uz jak vetar - na snazi crveni meteoalarm
U CRNOJ Gori će sutra na području cele zemlje biti na snazi crveni meteoalarm, a meteorolozi su najavili obilnu kišu, jak vetar i grmljavinu, javili su danas crnogorski mediji.
04. 01. 2026. u 17:24
KOD SPOMENIKA LOVĆENSKA VILA, ODATA POČAST STRADALIMA U DVA ZLOČINA NA CETINJU Nevine ubijenih 23 zaslužuje spomenik
TUŽNO je bilo prvog januarskog dana na Cetinju. Sveće i cveće kod spomenika Lovćenska vila u znak sećanja na 13 nevinih žrtava, među kojima i dvoje dece, koje je prošle godine na taj dan ubio Aleksandar Aco Martinović.
02. 01. 2026. u 20:00V.K.
IZUZETNO RETKA POJAVA: U Podgorici od jutros pada sneg
U PODGORICI od jutros pada sneg, što je izuzetno retka pojava za crnogorski Glavni grad.
02. 01. 2026. u 09:12
Komentari (0)