STIGAO "SPUTNJIK V" IZ SRBIJE U CRNU GORU: Avion sa 2000 doza stigao u Podgoricu!
AVION sa 2.000 doza ruske Sputnjik V vakcine stigao je iz Srbije na podgorički aerodrom.
Foto: Printskrin
Premijerka Srbije je rekla da joj je izuzetno zadovoljstvo što je u Crnoj Gori i što može da uruči ovaj poklon.
- Donela sam prve doze 2000 vakcina, i videćemo se uskoro kada budemo doneli i revakcinu. Ovo ne deluje kao velika količina vakcina, ali je dovoljna da se imunizuju ili zdravstveni radnici u crvenoj zoni ili u gerontološkim centrima. Ovo je za prvu liniju odbrane i pomoći će vam u borbi sa koronavirusom - rekla je Brnabić.
zrazila je divljenje i Crnoj Gori na tome kako se bori sa ovom opakom bolešću.
Avion sa vakcinama dočekao je premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić.
- Iskazujem zahvalnost državi Srbiji što nam je donela najdragoceniji poklon. Zdravlje je iznad svega, a solidarnost pre svega. Mogu samo da kažem da su građani Crne Gore dugo isčekivali kada će doći vakcine, i evo večeras smo i to dočekali - rekao je Krivokapić.
Kako kaže, drago mi je što je premijerka Ana Brnabić večeras tu, i da se nada da će se sledeći put naći lepšim povodom. Takođe, izrazio je zahvalnost građanima Srbije, koji su se odrekli svojih vakcina i uputili građanima Crne Gore.
- U nadi da će ovo biti novi početak razvoja naših odnosa, koji su bili u zastoju, verujem da ćemo ih razvijati i ubuduće da će biti sve bolji - rekao je Krivokapić.
Premijerka Srbije Ana Brnabić najavila je ranije da je Sputnjik V najbliža za registraciju u Crnoj Gori, kao i da su gledali da budu pragmatični.
Brnabić je ocenila da na donaciju ne gleda kao na političko već zdravstveno pitanje i poručila da je lako biti solidaran u laka vremena.
- Ponosna sam što je Srbija dovoljno solidarna. Mi u ovom trenutku imamo dovoljno vakcina da vakcinišemo nekih 850.000 ljudi, s tim što nam dodatne vakcine stižu u narednih nekoliko dana - rekla je Brnabić.
Narednih dana očekuje se još 2.000 doza.
U Crnoj Gori svakodnevno raste broj umrlih i zaraženih korona virusom. Danas je broj obolelih 8.636, umrlo je 11 osoba, a ukupno 910 tokom epidemije.
Najgora situacija u odnosu na broj stanovnika je u Tivtu i Budvi gde su uvedene oštrije mere.
Preporučujemo
EVROPLjANE RAZBESNELA JEDNA TAČKA TRAMPOVOG PLANA: "To je skandalozno"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ubacio je „klin u točak“ jednih od najosetljivijih pregovora koji se trenutno vode u Evropi, potencijalno ugrožavajući napore da se Ukrajini obezbedi finansiranje za nastavak odbrane od Rusije, piše Politiko.
22. 11. 2025. u 07:54
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
SLOBODA I VOJIN SE SELE: Kupili stan, a evo i gde! Doneli bitnu odluku
SLOBODA i Vojin su ovaj stan kupili pre više od godinu dana...
25. 11. 2025. u 08:41
Komentari (6)