HITAN SASTANAK U CRNOJ GORI: Rešava se problem krivolova - ove teme na stolu
MINISTARSTVO poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede sazvalo je večeras hitan sastanak povodom aktuelnog problema krivolova, a s posebnim osvrtom na ubistvo mečke u Beranama, i najavilo akciju spašavanja mečića u subotu u Beranama, od kojih je jedno od dva mečeta primećemo u subotu popodne na Polici nedaleko od Berana o čemu je sačinjen video zapis.
Foto: ED "Breznica"
-Prvi potez će biti pokušaj spašavanja mečića. Nije poznato šta se desilo sa njima. Akcija će biti sprovedena u subotu kada će ministar Aleksandar Stijović, sve nadležne službe (inspekcijske i lokalne), lokalna udruženja na terenu i zainteresovani građani u Beranama preduzeti sve neophodne mere sa ciljem pronalaženja i zaštite mladunaca koji nisu dovoljno odrasli za samostalno preživljavanje u divljini, saopštno je iz Ministarstva poljoprivrede, uz naglasak da je neophodno pristupiti sistematskom rešavanju problema krivolova u Crnoj Gori.
-Juče je ubijena i sova ušara u Podgorici, dok je pre nekoliko dana ubijena srna sa lanetom, kao i dva beloglava supa sa satelitskim transmiterima iz Hrvatske, a zabeleženi su i drugi slučajevi stradanja divljači i ptica počinjeni od NN lica na teritoriji Crne Gore, podsetili su iz Ministarstva, koje ističe da će tražiti izjašnjenja od odgovornih lica i institucija nakon čega će inicirati inspekcijski nadzor u Beranama.
Da podsetimo, posle ubistva mečke u selu Rovca desetak kilometara od Berana, policija je uhapsila dva Beranca protiv kojima je osnovni državni tužilac u Beranama odredio zadržavanje od 72 sata, sumnjičeći ih da su počinili krivično delo krivično delo kvalifikovano kao ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.
U saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova radićemo na rešavanju problema korišćenja vatrenog oružja u lovu, kao i usaglašavanja broja registrovanog oružja sa brojem korisnika koji plaćaju lovačku članarinu da bi se došlo do podatka koliko oružja je u zloupotrebi. Svaki vid krivolova će biti procesuiran. kako je naglasio ministar Stijović, a preispitaće se lovačke nadoknade, korišćenje lovačkog oružja, kao i lovačkih pasa u lovu, način lova u lovištima posebne namene i drugo.
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (1)