VUKOVIĆ: DPS ponižava Nikšić, predsednik opštine živi u Podgorici, o trošku građana dolazi na posao
NEMANjA Vuković, funkcioner Demokrata, rekao je da sa praksom DPS će se prestati 14. marta kada Nikšić preuzmu Nikšićani.

Nemanja Vuković
- Da je još jedan u nizu gradonačelnika Nikšića iz redova DPS-a podmetnut građanima, govore i dokazi u vidu putnih naloga za službeno vozilo predsednika Opštine, Milutina Simovića, koji, gotovo svakog dana, o trošku građana, na posao dolazi iz Podgorice i sa posla odlazi u Podgoricu. To je najbolji pokazatelj da je DPS izigrao pravila kako bi lažirao uslov prebivališta i kako bi, po ko zna koji put, ponizio Nikšić dovodeći predsednika Opštine iz Podgorice. Dakle, ni sadašnji, ni prethodni, predsednik Opštine Nikšić nisu živeli u Nikšiću, a ta praksa postoji još samo u Šavniku gde još uvek vlast vrši DPS, ali ni tamo ne zadugo - kazao je Nemanja Vuković, funkcioner Demokrata.
- Jasno je da ljudi koji ne žive u našem gradu, i koji ne dele i dobro i zlo sa građanima, ne mogu znati i rešavati njihove probleme. Tome svedoči i činjenica da su oni koji su u ime DPS-a upravljali Nikšićem, ulagali tamo gde lično žive, a ne tamo gde vrše vlast o čemu najbolje govori podatak da su planovi Uprave javnih radova za Nikšić iznosili svega 0,86% kapitalnog budžeta te institucije - navodi Vuković
- Sa ovakvom praksom raskidamo 14. marta kada će Nikšićani preuzeti upravljanje Opštinom. U Nikšiću će se odlučivati u Nikšiću, a ne u nekim drugim gradovima, Splendidu ili Prvoj banci. Samo takav pristup je garant raskida sa bezakonjem, zloupotrebama i rasipanjem novca građana, i, sa druge strane, garant početka investiranja u razvoj grada i poboljšanje kvaliteta života građana. Mi imamo viziju grada, čiste ruke i ljude sa znanjem koji će oporaviti Nikšić i pozicionirati ga kao najrazvijeniji grad u Crnoj Gori - stoji u saopštenju Nemanje Vukovića
Preporučujemo

KRIVOKAPIĆEVA MINISTARKA ZA DPS: Knežević se oglasio posle nove bruke u Crnoj Gori
15. 02. 2021. u 18:59

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)