OTVARANJE ODGOĐENO ZA KRAJ MARTA: U toku je nabavka nameštaja za kuću Ive Andrića
OTVARANjE Kuće Ive Andrića planirano u sklopu Praznika mimoze još jednom je odgođeno, sada za 26. mart.
Foto: V.V.
Ostaje neizvesno hoće li i tada biti priređeno kao virtuelno ili uz prisustvo publike, a sve zbog još loše epidemiološke situacije Herceg Novom.
Podsetićemo, rekonstrukcija ovog lepog objekta u Njegoševoj ulici na Toploj, vredna preko 200 hiljada evra, deo je prekograničnog projekta „Ko Ko Tur" a realizacija je poverena Kancelariji za međunarodnu saradnju Opštine Herceg Novi.
Foto: V.V.
Grubi građevinski radovi su u završnici a aktuelno je prilaogđavanje prostora i nabavka nameštaja. Prema rečima Jovana Subotića savetnika u kabinetu predsednika Opštine, radovi po porojektu moraju biti završeni do 31. marta. Sve je spremno za otvaranje.
– Pripremljen je sinopsis prigodnog programa i sav sadržaj i raspisan tender za samo otvaranje, koje radi partner na projektu Agencija za lokalnu demokratiju iz Nikšića. Učinili smo sve dabudemo spremni za otvaranje kome bi prisustvovalo pedesetak ljudi ali i za potpuno virtuelno otvaranje, ukoliko mere zaštite od širenja korone to budu dozvoljavale krajem marta, objašnjava Subotić.
I okrugli sto planiran uz otvaranje doma Nobelovca u Herceg Novom odgođen je.
– On je u budžetu, ali imamo pravo da ga odložimo za neki bolji terin, za leto ili kada mere popuste. Ukoliko nam i tada organizacija bude prestavljala problem, spremni smo i taj deo da oragnizujemo virtuelno. U sklopu paketa koji imamo za virtuelno otvaranje, imali bismo i takavi okrugli sto, sa renomiranim piscima iz regiona, a nadam se i šire, ali to neka, ostane malo iznenađenje – kaže Subotić.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
BILjANI "NOVA NADA": Stižu nagrade i pokloni za male glumce iz "Dare iz Jasenovca"
04. 03. 2021. u 11:08
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
POREKLO VOJINA ĆETKOVIĆA Rođen u Kruševcu, a koreni mu nisu iz Srbije: "Nikada se nisam odricao dedova i pradedova - ponosan sam"
"JESAM, ponosan sam na svoje poreklo."
20. 05. 2026. u 16:57
Komentari (0)