ČETIRI MINISTRA CG POD POLICIJSKOM ZAŠTITOM: Ministarka zdravlja još uvek bez obezbeđenja
ČETIRI ministra crnogorske vlade je pod policijskom zaštitom, ali, zasad, ne i ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojić, koja je ranije ove sedmice prijavila pretnje dobijene na privani mejl.
Foto EPA
Podgoričke Dnevne novine pišu danas da su im iz Uprave policije saopštili da su pod polcijskom zaštitom ministri pravde, ljudskih i manjinskih prava Vladimir Leposavić, unutrašnjih poslova Sergej Sekulović, spoljnih poslova Đorđe Radulović i prosvete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić.
Dnevne dodaju da se u odgovoru ne pominje da li je policijsku zaštitu dobila ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović.
U policijskom saopštenju, navodi se da Isu pripadnici Sektora za borbu protiv kriminala Grupe za suzbijanje krivičnih dela visokotehnološkog krimininala obavestili nadležnog tužioca koji je kvalifikovao ovaj događaj kao krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
Navodi se i da je od kraja januara ove godine proširen krug obavezno štićenih ličnosti, tako što se kao obavezno štićena ličnost određuje i potpredsednik Vlade Crne Gore.
Vlada je novom uredbom omogućila da svi ministri dobiju 24-časovnu policijsku zaštitu, što ranije nije bio slučaj.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)