Nafta menja tok civilizacije

Ivona Živković

13. 07. 2016. u 17:29

Šta je sve agentura FBI pokupila pre i posle Tesline smrti i kakva je sudbina mnogobrojnih beležaka, tehničkih podataka, specijalne opreme i instalacija, nažalost, i dalje će ostati tajna

Нафта мења ток цивилизације

IME Nikole Tesle, čija je 160 - godišnjica rođenja obeležena 10. jula ove godine, sve više je prisutno u popularnim medijima širom sveta, mada je decenijama u SAD i na Zapadu bio ignorisan kao beznačajno naučno ime. Posle jednog veka ponovo se otkrivaju njegove misli, zapisi, odavno zaboravljeni intervjui, objavljuju se do sada neviđene fotografije, citati...

Mnogi detalji iz njegovog života ponovo će "prvi put" biti obelodanjeni, ponovo analizirani i tumačeni. Ali nažalost, niko ne može potvrditi i njihovu verodostojnost.

Naravno, nisu izostavljena njegova otkrića i mnogobrojni patenti, te činjenica da je čovečanstvu ostavio naizmeničnu struju (bez koje ne bi bilo današnje teške industrije), radio, televiziju, bežičnu telefoniju, daljinske upravljače, električni motor i još mnogo toga. I to mu malo ko spori.

Nažalost, i dalje će ostati tajna šta je to agentura FBI pokupila nakon (ili pre) njegove smrti 1943. Radi se zapravo o nekim njegovim beleškama, tehničkim podacima i, svakako, opremi i instalacijama. Kome je zasmetao tada, zbog čega je morao da obustavi svoja istraživanja i šta je to toliko strašno da i dalje mora da se čuva kao najstroža tajna? A zapravo i jeste i danas tajna. I to vojna tajna.

O TESLI su kolale razne priče. "Upućeni" pojedinci su tvrdili da je komunicirao sa vanzemaljcima, da je radio na nekakvim "zracima smrti" - opasnom oružju koje je moglo da obori stotine aviona i slično. Od svega toga tek je ponešto procurilo u javnost. Takozvane obaveštajne zajednice, da ne kažemo službe, uspevale su da saznaju nešto malo više, ali sve u svemu ništa konkretno.

Nažalost, veći deo priče o Nikoli Tesli, za koga su neki pojedinci imali smelosti čak da tvrde da je bio običan cirkuzant i pozer, jer je neka svoja predavanja držao u belom odelu trudeći se da bude što atraktivniji publici, biće još jednom samo zamajavanje javnosti, ne samo laičke, već i naučne. I to možda samo s jednim ciljem: da se skrene pažnja s jednog jedinog, ali najproblematičnijeg Teslinog otkrića. A to otkriće je, verovali ili ne, moglo da zaustavi izbijanje Drugog svetskog rata. Kada je Tesla izveo jedan od svojih najuspešnijih eksperimenata, pripreme za ovaj globalni sukob bile su u toku. Drugi svetski rat, isto kao i Prvi, odnosno Veliki rat, započela je i vodila, između sebe, najmoćnija trgovačka oligarhija kada je shvatila kako veliku dobit može ostvariti bušenjem i prodajom nafte.

Samo zbog raspodele dobiti od naftnih resursa vođena su oba svetska rata. Danas je to uzrok svih malih i velikih ratnih žarišta u svetu.

NAFTA, ovom trgovačkom kartelu, nije omogućila samo enormno bogatstvo, već i fantastičnu moć, jer preko nje potpuno kontroliše sve moćnije svetske armije. Sve one, kao energetski izvor, za svaku vrstu naoružanja koriste naftu. Ni jedan jedini pokret bilo koje vojske nije moguć bez nafte.

Britanska, nemačka, austrougarska, francuska, turska i ruska aristokratija zato su zaratile i 1914. i 1940. godine. Cilj je bio kontrola naftnih nalazišta na Srednjem istoku i u Kaspijskom regionu.

FALSIFIKAT ORIGINALA DANAS poznati i veoma skupi automobil koji pokreće takozvani Tesla motor nema nikakve veze sa električnim pogonom kakav je Tesla planirao da postavi u automobil. Ovaj automobil koji koristi specijalne baterije, koje ekskluzivno proizvodi samo "Panasonik", samo je običan električni automobil okićen gomilom elektronike i softvera koji treba da prikažu veliki naučni i gotovo revolucionarni pomak u automobilskoj industriji. Ove baterije se pune električnom energijom koja se dobija sa solarnih panela i onda posebnom tehnologijim "pakuje" u njih. Međutim, Teslin princip pokretanja električnog automobila nije imao nikakve veze sa baterijama i solarnim panelima.

Predistorija ovih svetskih katastrofa počinje kada je u naučnim krugovima uzbuđenje zbog otkrića elektriciteta krajem 19. i početkom 20. veka bilo na vrhuncu. Još tada je bilo pitanje dana ko će i kako napraviti automobil ili lokomotivu ili brodsku turbinu sa električnim pogonom. Vispreni Tesla, ali i još neki genijalni istraživači toga doba, bili su na putu da to ostvare i pokvare ogroman biznis sa naftom.

Tako je tehnološki razvoj čitavog čovečanstva, zbog otkrića nafte, preusmeren na stranputicu i nauka je krenula drugim tokom i dobrim delom bila falsifikovana, a tehnologija premodelirana. Energija se morala dobijati samo iz resursa na zemlji ili iz zemlje, koju je kontrolisala aristokratija. Resurs (ili resource na engleskom) znači njeno ponovno izvorište.

To je i učinjeno, i naučna dogma da se energenti mogu doboti samo iz resursa traje i danas. I ogroman broj akademskih mozgova je sluđen mnogobrojnim nelogičnostima i sumanutim akademskim podvalama.

TAKO je kartelski podeljena i uvek sukobljena oligarhija, bez obzira na to što su svi povezani rodbinski, bračno ili interesno, počinila dva civilizacijska zločina. Pored teških genocida u oba svetska rata u borbi za resurse, oni će napraviti i intelektualni genocid koji je i danas na delu a da ga ogroman broj ljudi uopšte ne primećuje.

Prosečan stanovnik zemlje apsolutno veruje da su cigarete pune katrana i drugih hemikalija opasni izazivači kancera, da su nuklearne elektrane neophodne da bi najmoćnije industrijske zemlje imale električnu energiju. Samo smeli pojedinci su u stanju da se zapitaju: a šta ako je sve zabluda?

I ova godišnjica Teslinog rođenja će biti iskorišćenja za afirmaciju takvog verovanja. Baviće se pojedinim detaljima iz njegovog života i rada, ali niko neće otvoriti pitanje sistema rada elektropropulzivnog motora koji bi se pokretao "energijom nulte tačke" (iz njenog samog izvorišta) i njenim bežičnim sprovođenjem do motora. Neograničeno i besplatno.

TEMA ovog feljtona je pokušaj da se demaskiraju neke naučne podvale, sumnjive teze pojedinih naučnih velikana, problematične teorije i principi neodređenosti i relativiteta. To je jedan od puteva kako bi se shvatila famozna "velika tajna" Nikole Tesle, i kako bi se shvatilo u kakvom iluzionističkom svetu danas živimo i skupo plaćamo ono što je svakome nadohvat ruke. Motori sa unutrašnjim sagorevanjem su najveći zagađivači planete. Cigarete su obično lišće iz prirode i papir - mali žućkasti dimčić naspram ogromnog gustog dima od nafte.

Nafta sa svim svojim hemijskim dodacima, kako bi postala zapaljivija, zapravo je veoma loše pogonsko gorivo jer oslobađa veoma malo energije za pokretanje, jedva 30 odsto. Mnogo više energije se gubi kroz toplotu. I onda se otrovnim sintetičkim antifrizima motori moraju rashlađivati. Putnici u avionu, koji leti na kerozin, praktično sede na velikoj zapaljivoj bombi a da toga uopšte nisu svesni. A avioni se prikazuju kao najbezbednija prevozna sredstva.




Pratite nas i putem iOS i android aplikacije