"PRAVIMO NOVU I VEĆU CRKVU U KONJEVIĆ POLJU": Fondacija "Lazarica" prikuplja sredstva za obnovu svetinje (FOTO)
PRIZORI rušenja pravoslavne crkve na imanju Fate Orlović u selu Konjević Polje, obavljeno po odluci Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, minulog vikenda su potresli mnoge.
Foto: Printskrin/Tviter
Vlasnica, na čijem se posedu nalazila svetinja, uspela je u svojoj nameri, te je pre dva dana, bez prethodne najave, bager porušio crkvu.
Međutim, novoosnovana fondacija "Lazarica", odmah je pokrenula akciju prikupljanja sredstava za izgranju novog hrama.
Foto: Printskrin Instagram
- U toku sutrašnjeg dana objavićemo namenski račun. U poslednjih 48 sati javlja se mnogo ljudi, ne samo Srba, javljaju se Hrvati, ljudi iz Amerike, iz inostranstva koje su potresli snimci ovog strašnog čina, svi oni nude podršku i finansijsku pomoć - kažu iz Fondacije.
- Mnoge porodice iz inostranstva nude na poklone svoje zemljište, još uvek nismo odlučili tačnu lokaciju, ali ćemo napravićemo novu i veću crkvu u istom mestu - poručuju iz "Lazarice".
Preporučujemo
SRAMNO! FATA ORLOVIĆ NAKON RUŠENjA PRAVOSLAVNE CRKVE: Jutros sam popila najslađu kafu!
06. 06. 2021. u 13:46
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (1)