ODELjENjE istorijskih nauka SANU sa podrškom Izvršnog odbora ove institucije oglasilo se saopštenjem povodom, kako je navedeno, "nečasne pojave u srpskoj istoriografiji, usmerene na posebnu vrstu revizije istorije i pokušaje sistematskog smanjivanja broja žrtava, prvenstveno u Jasenovcu i Nezavisnoj Državi Hrvatskoj u Drugom svetskom, ali i u Srbiji u Prvom svetskom ratu".
U NEDELjU, 28. septembra, očekuje se promenljivo oblačno vreme, uz povremene kiše i kratkotrajne pljuskove, najpre u brdsko-planinskim predelima, a potom i u ostalim krajevima zemlje, navodi se u najavi RHMZ-a.
MURAL ispod mosta Gazela, koji je oslikao Centar za društvenu stabilnost i posvetio ga nedavno ubijenom osnivaču i lideru pokreta “Turning Point USA” Čarliju Kirku, sinoć je temeljno oskrnavljen.
Komentari (3)