IDEJA O KOVIDU 19 KAO „VELIKOM RESETU“ PODELILA SVET: Predavanje Milorada Vukašinovića na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada
PREDAVANjE Milorada Vukašinovića na temu „Geopolitika neoglobalizma" može se pogledati na Jutjub kanalu Kulturnog centra Novog Sada.

FOTO:Milorad Vukašinović (KCNS)
Predavanje je održano povodom objavljivanja knjige Klausa Švaba i Tijerija Malerea „Kovid 19: veliki reset“, čiji izlazak je sredinom prošle godine širom sveta pokrenuo žustru intelektualnu i političku debatu koja ne prestaje ni do danas.
Švab i Malere su članovi Svetskog ekonomskog foruma u Davosu ‒ organizacije koja predstavlja neformalnu svetsku vladu u senci, a u knjizi zastupaju globalističke ideje, donoseći svojevrsni humanistički manifest za 21. vek čije su ideje već bile izlagane u nekim dokumentima globalne elite.
Ideja o „velikom resetu" podelila je svetsku javnost. Tvorci „velikog reseta" koriste se izgovorom globalne pandemije koja je nametnula potrebu za uspostavljanjem nove društvene, političke, moralne i ekonomske paradigme, ne posmatrajući nimalo kritički mere koje su bile propisane u jeku pandemije i njihov uticaj na stanovništvo u svim aspektima.

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

KRISTIJAN NA MUKAMA: "Deca su nam u bolnici, po ceo dan primaju infuzije, ne odvajamo se od njih"
KRISTIJAN Golubović oglasio se iz Kliničko-bolničkog centra Zemun, gde se trenutno nalazi zajedno sa suprugom Kristinom Spalević. Njihova deca trenutno su hospitalizovani, a porodica prolazi kroz težak period.
28. 07. 2025. u 22:12
Komentari (0)