METEOROLOZI IZDALI UPOZORENJE: Vremenska prognoza narednih dana - očekuju nas toplotni udari
NAKON kratkotrajnog prijatnog zahlađenja, u narednih nekoliko dana ponovo se očekuju visoke temperature, koje će u četvrtak, u pojedinim mestima, dostići i 37 stepeni, kaže meteorolog Nedeljko Todorović.

Foto: Depositphotos
Nešto manje toplo biće na jugoistoku i istoku zemlje, gde bi maksimalna temperatura mogla da bude od 32 do 34 stepena.
VREMENSKA PROGNOZA BEOGRAD
Očekuje se da u Beogradu u utorak i sredu temperatura dostigne 35 podeljak, dok bi u četvrtak mogla da ide i do 37 stepeni, a Todorović pojašnjava da veoma topla struja pristiže sa juga, preko Sredozemlja, iz Severa Afrike.
VREMENSKA PROGNOZA ZA VIKEND
Za vikend će doći do blagog pada temperature, a prema prognozi, temperatura od subote, 10. jula, neće prelaziti 33 stepena.
Todorović kaže i da se temperature s kraja vrelog juna, kada je skala prikazivala i preko 39 stepeni, najverovatnije neće ponoviti.
- Ovo će biti veoma toplo leto. Do kraja leta biće epizoda sa maksimalnim temperaturama 35 do 37 stepeni, ali ne verujem da će ići preko toga - rekao je Todorović.
Sa esktremno visokim temperaturama ovih dana bori se Kanada, a Todorović kaže da je taj toplotni talas fenomen prirodne ravnoteže.
Dok su na severu Amerike zabeležene neverovatne vrućine, na južnoj hemisferi je nesvakidašnje hladno, navodi Todorović i podseća da je na jugu Brazila pao sneg.
Preporučujemo

PAKLENO U SRBIJI: Beograđanin na Brankovom mostu zabeležio temperaturu od čak 42 stepena
24. 06. 2021. u 15:38

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)