KORONA PRESEK: Ovo su najnovije brojke
KORONA virus je u poslednja 24 sata registrovan kod 97 osoba, pokazuje najnoviji korona presek.

Foto: V.N.
Bitku sa bolešću izgubilo je 1 pacijent.
U poslednja 24 sata na koronu je testirano ukupno 8.112 osoba.
Na respiratorima u bolnicama širom Srbije nalazi se 10 pacijenata.
Epidemiolog i član Kriznog štaba dr Predrag Kon naglasio je danas da u ovom trenutku nema potrebe da se uvode nove mere protiv korona virusa, ali je potrebno striktno poštovati one koje su na snazi.
Predsednik Aleksandar Vučić izrazio je zabrinutost zbog epidemiološke situacije.
- Imam strah jer vidim kako se situacija polako razvija u drugim zemljama i plašim se kraja leta. Mi imamo dovoljno vakcina, ali nemamo dovoljno vakcinisanih. Imamo mi bolnice, vakcine, opremu, ali plašim se za ekonomiju - naglasio je predsednik.
Petar Kočović, stručnjak za informacione tehnologije rekao je da se epidemiološka situacija u Evropi iz dana u dan drastično pogoršava. Kočović je ukazao da broj infekcija umerenog porasta u centralnoj Evropi, te dodao da je broj inficiranih i dalje stabilan u Srbiji.

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)