PRETE LI SRBIJI POPLAVE? Sektor za vanredne situacije: Uputili smo upozorenje
NEZAPAMĆENE poplave pogodile su pojedine delove Zapadne Evrope. Sa druge strane, RHMZ danima upozorava na jake pljuskove u Srbiji. Sektor za vanredne situacije MUP-a Srbije preduzeo je mere opreznosti.

Foto: A. Stevanović
- U skladu sa upozorenjem RHMZ-a, Sektor za vanredne situacije uputio je upozorenje svim svojim organizacionim jedincama da u svojim lokalnim štabovima za vanredne situacije preduzmu mere pojačanog stepena opreznosti i spremnosti nadležnih komunalnih službi i ostalih subjekata koji su osposobljeni za reagovanje u vanrednim situacijama, a u cilju spremnosti za eventualno suočavanje sa rizikom i posledicama koje sa sobom mogu doneti - kažu za medije iz Sektora za vanredne situacije.
Kako dalje navode, ono što se trenutno preduzima, a tiče se reagovanja, pripadnici Specijalističkih timova biće stavljeni u pripravnost, ukoliko bude takvih najava od RHMZ-a, kako bi se brzina reagovanja smanjila i adekvatno reagovalo.
- Sektor za vanredne situacije sačinio je Porodični priručnik za ponašanje u vanrednim situacijama koji je besplatno dostupan na sajtu Sektora za vanredne situacije gde je jasno definisano i opisano ponašanje i reagovanje građana na elementarnu nepogodu, u ovom slučaju i na poplave - dodaju.
Upitani da li se poplave, nakon što su pogodilo Evropu, očekuju i kod nas, odgovaraju:
- Za sada pratimo najave RHMZ-a i u stalnom smo kontaktu sa "Srbijavodama", takođe pratimo situaciju i u okruženju, te ćemo u skladu sa tim delovati i reagovati.
Naglašavaju da građani treba da prate sva obaveštenja i savete zvaničnih institucija i nadležnih organa i lokalnih štabova za vanredne situacije.
(B92)
Preporučujemo

RHMZ IZDAO NOVO UPOZORENjE: Nepogode širom Srbije, spremite se za oluju
17. 07. 2021. u 11:03

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)