POSLE TRI DANA TAKMIČENJA SPSKI VOJNICI PRVI, RUSI DRUGI: Sledi najzahtevniji ispit "Trka heroja" na Međunarodnim vojnim igrama u Kraljevu
POSLE tri dana atraktivnih nadmetanja na strelištu u Žiči i na vojnom poligonu na Beranovcu nadomak Kraljeva, kao i dana zasluženog odmora, Međunarodno takmičenje jedinica vojnih policija „Čuvar reda“ ulazi u očekivano neizvesnu završnicu.

Foto G. Šljivić
Pred poslednju i ujedno najzahtevniju disciplinu „Trka heroja“ koja je na programu u petak, blagu prednost kao prvoplasirana u generalnom plasmanu ima ekipa Srbije ispred tima Ruske federacije i, ukoliko se ne dogode neke nepredviđene okolnosti, ove dve ekipe, prema svemu do sada viđenom, boriće se za naslov pobednika i zlatnu medalju u ovoj disciplini. Za najniži stepenik pobedničkog postolja favoriti su Kazahstan i Iran, dok su, realno, male šanse da se u borbu za odličja umešaju Kipar i Katar.

Foto: G. Šljivić
Odluka o ukupnom pobedniku i konačnom plasmanu svakako će pasti u disciplini „Trka heroja“ tokom koje će takmičari imati zadatak da savladaju ukupno 30 različitih prepreka na šumskoj stazi dugačkoj 12 kilometara. Po rečima učesnika, biće to pravi test fizičke, psihičke i taktičke spremnosti.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)