METEOROLOG ČUBRILO NAJAVIO: Evo kakvo vreme nas očekuje narednih dana
U NAREDNIH nedelju dana vreme bez velike promene.
Foto: Printskrin Youtube
- Samo će danas na jugu, jugoistoku i ponegde središnjim predelima Srbije zbog razvijanja ciklona nad Jonskom morem biti nešto više oblaka ali se padavine uglavnom ne očekuju, dok će u isto vreme danas i sutra u košavskom području zbog razvijanja pomenutog ciklona i postojanja snažnog anticiklona nad većim delom Evrope u košavskom području duvati umerena, na jugu Banata ponegde i jaka košava - obelodanio je meteorolog Marko Čubrilo.
- Do vikenda bez bitne promene ali će košava do petka prestati. Jutra sveža, posebno po planinskim kotlinama gde može biti i kratkotrajne magle. Jutarnji minimumi od +8 do +16, a na planinama ponegde oko +4 stepena Celzijusa. Dnevni maksimum od +21 do +26 stepeni Celzijusa, a na jugu oko +29 stepeni Celzijusa - dodaje meteorolog.
- Za vikend i početkom sledeće nedelje još malo toplije obzirom da bi vazdušno strujanje trebalo okrenuti na južni ili jugozapadni smer te bi se maksimumi kretali iznad proseka i uglavnom bui bili u opsegu od +23 do +28 stepeni Celzijusa, a na jugu regiona i do +31 stepen Celzijusa ponegde.
Sredinom meseca modeli polako počinju simulirati promenu sinoptike - veli Čubrilo.
- Trenutno je razvijanje slabog ciklona nad središnjom Evropom koji bi se uputio ka nama najverovatnija opcija. To bi za posledicu negde oko 16.09. ili prema 18.09. imalo naoblačenje i pogoršanje uz kišu i zahlađenje.
Koliko bi tačno kiše bilo ostaje da se vidi. Ovo su tek prvi signali i moguće je da se oni saasvim i ukinu. Trenutno je GFS jutarnjim proračunom jači i brži po pitanju te promene u odnosu na ECMWF dok je sinoć situacija bila obnuta - istakao je Čubrilo.
- Bitno je da ansamble članovi oba modela polako ali sigurno pojačavaju signal za ovu promenu što znači da ona barem trenutno postaje sve verovatnija. Zahlađenje svakako ne bi bilo jako i temperatura bi se spustila u prosečne vrednosti za treći deo septembra, uglavnom ispod +22 stepena Celzijusa.
Situacija će i dalje biti praćena, a svi koji uživaju u ovom kasno-letnjem vremenu imaju na raspolaganju barem još nedelju dana - zaključio je meteorolog.
Preporučujemo
METEOROLOG MIHAJLOVIĆ RAZREŠIO DILEMU: Objavio čeka li nas Miholjsko leto
03. 09. 2021. u 13:07
KAKVA NAS JESEN ČEKA? Klimatolog objasnio - evo da li nam stiže novi toplotni talas
30. 08. 2021. u 13:19
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (1)