RUŽIĆ PODELIO PRIZNANJA: Najbolji prosvetari dobili odlikovanja
PRVI potpredsednik Vlade Srbije i ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić dodelio je danas priznanja pojednicima i grupama koji su tokom godine pokazali izuzetne rezultate u oblasti prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Foto Tanjug
- Ovom prilikom važno je da ukažemo i na požrtvovanost i veliku profesionalnost svih angažovanih u sistemu prosvete i nauke. Zahvaljujući njihovom predanom i požrtvovanom radu nije izgubljen ni jedan nastavni dan tokom pandemije, niti je naučni rad stao. Uprkos svim izazovima ostali su posvećeni profesiji i kvalitetnom radu - rekao je ministar Ružić.
On je ovom prilikom čestitao i Dan prosvetnih radnika.
- Pozivajući se na značaj plemenitog poziva na koji su se odazvali naši vaspitači, učitelji, nastavnici, profesori, stručni saradnici i svi koji rade u sistemu obrazovanja, čestitam svima Dan prosvetnih radnika - rekao je ministar.
On je poručio da će Ministarstvo nastaviti da unapređuje kvalitet obrazovanja u Srbiji i da kontinuirano ulaže u infrastrukturne projekte na svim nivoima obrazovanja kako bi omogućilo što bolje uslove za učenje i rad.
Priznanja su dobili: Jelena Šukljević, vaspitačica u Predškolskoj ustanovi „Ljubica Vrebalov“ Požarevac, Snežana Cerović, nastavnica i profesorka razredne nastave u Osnovnoj školi „Kneginja Milica“ na Novom Beogradu, Mirjana Katić, profesorka matematike i direktorka Matematičke gimnazije u Beogradu, doc. dr Drago Jelovac, Klinika za maksilofacijalnu hirurugiju Stomatološki fakultet Beograd i Studentski centar izvrsnosti Mašinskog fakulteta u Beogradu.

HOR ĆE PEVATI NA SAHRANI: Ovako će Saša Popović biti ispraćen na večni počinak, opelo će služiti više sveštenika
KREATIVNI direktor "Granda" Saša Popović preminuo je 1. mata u bolnici u Parizu, a u četvrtak će biti sahranjen na Bežanijskom groblju i njegovi najmiliji će ga ispratiti uz hor.
04. 03. 2025. u 17:37

"BIĆETE UHAPŠENI ILI PROTERANI" Tramp zapretio studentima ako započnu nezakonite proteste
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će ukinuti savezno finansiranje fakultetima, školama i univerzitetima koji omogućavaju „nezakonite proteste“.
04. 03. 2025. u 15:24

"HOĆU EUTANAZIJU" Vedrana Rudan donela odluku: "Rekla sam deci da je gotovo, neću da umirem na rate"
ZA lečenje joj je bilo potrebno dosta novca, a deo je stigao iz Srbije, od direktora izdavačke kuće koja objavljuje njena dela.
03. 03. 2025. u 09:53
Komentari (0)