VAKCINE IZ SRBIJE STIGLE U ANGOLU: Dopremeljeno 25.000 doza Sputnjika V

U ANGOLU je jutros iz Srbije stiglo 25.000 vakcina protiv virusa korona, kao donacija naše zemlje toj afričkoj državi.

ВАКЦИНЕ ИЗ СРБИЈЕ СТИГЛЕ У АНГОЛУ: Допремељено 25.000 доза Спутњика V

Foto: Tanjug

U Angolu je dopremeljeno 25.000 doza vakcine Sputnjik V.

- Donacija 25.000 doza vakcine Sputnjik V, ponosno proizvedene u Srbiji, stigla je u Luandu na Dan nezavisnosti Angole - objavila je na Tviteru Ambasada Srbije u Angoli.

Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković boravio je sredinom avgusta u Angoli, gde se sastao sa najvišim zvaničnicima te zemlje, a sa ministarkom zdravlja Silvijom Lutukutom potpisao je ugovor o donaciji 50.000 doza vakcine "Sputnjik V", kao pomoć u borbi protiv kovida 19.
 

BONUS VIDEO: OVDE SE VODI BORBA ZA ŽIVOTE: Crvena zona kovid bolnice u Kruševcu

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

TAJNA PESME TUŽNO LETO TOME ZDRAVKOVIĆA: Evo kome je posvetio ove vanvremenske stihove