VELIKO INTERESOVANJE ZA KOVID PROPUSNICE: Na šalterima pošta izdato skoro 437.000 sertifikata
NA šalterima pošta ove nedelje u samo jednom danu izdato je oko 10.000 digitalnih zelenih sertifikata, što je najveći broj do sada sapštilo je Javno preduzeće "Pošta Srbije".

Foto: Tanjug/Slobodan Miljević/Rade Prelić/Novosti
Kako se navodi, građani mogu na šalterima 203 pošte širom Srbije da nabave digitalni zeleni sertifikat, odnosno potvrdu o vakcinaciji protiv virusa korona, rezultatima testiranja i oporavku.
Za dobijanje sertifikata potreban je važeći lični dokument, lična karta ili pasoš i besplatan je za građane.
Od početka pružanja ove usluge u junu, na šalterima pošta ukupno je izdato blizu 437.000 sertifikata, a samo tokom novembra gotovo 53.000.
Spisak pošta u kojima je omogućeno izdavanje digitalnog zelenog sertifikata dostupan je na sajtu "Pošte Srbije" www.posta.rs, navodi se u saopštenju.
BONUS VIDEO: Kako je porodiljama obolelim od korona virusa?
Preporučujemo

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)