DESILO SE NA BLAGOVESTI PRE 40 GODINA: Patrijarh opisao susret sa arhiepiskopom berlinskim i nemačkim Markom (FOTO)
NA Blagovesti, pre četrdesetak godina, u manastiru Ćelije, sam kao student prve godine, izdaleka gledao onižeg jeromonaha, stranca, činilo mi se već na prvi pogled strogog izgled, prisetio se patrijarh Porfirije.
Foto: Instagram/porfirije_patrijarh
- Moj prvi utisak potvrdila je informacija da je to Nemac, o. Marko iz Ruske zagranične Crkve. Od tada smo se sreli mnogo puta. I kada sam kao mlad jerođakon proveo sedmicu u njegovom manastiru u Minhenu i danas kada sam sa arhiepiskopom berlinskim i nemačkim Markom razgovarao u manastiru Vavedenje, ostaje samo utisak širine i dobrote koja je plod višedecenijskog života sa Rusima, njihovom duhovnošću i kulturom - rekao je patrijarh.
Preporučujemo
NOVI SOJ KORONE OPASNIJI OD DELTE? Može da se detektuje i preko PCR testa
26. 11. 2021. u 11:35
USLOVI ZA ULAZAK U CRNU GORU ZA PRAZNIKE: Na snazi će biti stroge mere
26. 11. 2021. u 13:47
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)