ODSEKLI SU MU JEZIK, NIJE MOGAO DA GOVORI: Mika Antić je pred smrt poslao pismo komšinici, napisao poslednju želju
MIROSLAV Mika Antić preminuo je pre 34 godine, ali je ovaj veliki pesnik u našem narodu ostao besmrtan.
Foto: Arhiva "Novosti"
On i danas živi kroz svoje stihove, pesme i priče o njemu, autentične i neponovljive.
Mika je bolovao od raka vilice, a hirurzi su mu odstranili deo jezika. Od te intervencije on nije više mogao da govori, što je pesnik vrlo teško podneo. Odao se alkoholu, a onda počeo i da slika, što mu je išlo fantastično. Mika kao da je znao da mu se bliži kraj pa se u svojim poslednjim danima potrudi da uredi i završi sve što je započeo. On je čak ostavio i pismo, a tu noć kada je umro njegova slova stigla su do komšinice Dude.
Poslednja želja ovog pesnika bila je da ga poštede suvišnih konvencija.
- Kad me budu iznosili, neka pročitaju "Besmrtnu pesmu". A kad me pokopaju, neka Janika Balaž ili Tugomir odsvira Pirav manga korkoro. Niko ne sme da mi drži govor - pisalo je na papiru koji je Mika ostavio i svojom rukom napisao.
Mika Antić bio je pesnik, novinar, slikar, boem, večiti dečak svih detinjstava i dalje živi u našim srcima poput svoje "Besmrtne pesme" i mnogih drugih.
Nikad nije voleo da priča o sebi, ali je voleo da piše naširoko o mnogim stvarima i događajima.
- O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru. Najviše bih voleo da sami izmislite moju biografiju. Onda ću imati mnogo raznih života i biti najživlji među živima - umeo je da kaže.
BONUS VIDEO - PRE OSAM GODINA NAS JE NAPUSTILA: Glumica Ružica Sokić otišla u legendu
(Mondo)
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)