PATRIJARH U POSETI LAVRENTIJU: Porfirije i Vasilije poželeli dobro zdravlje episkopu šabačkom
PATRIJARH srpski Porfirije i episkop sremski Vasilije posetili su, u Šapcu, episkopa šabačkog Lavrentija, koji je, na kućnom oporavku, posle lečenja na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu.
Foto: Eparhija šabačka
Poglavar Srpske pravoslavne crkve interesovao se za zdravlje našeg najstarijeg arhijereja po godinama života (87) i vladičanskom stažu(55).
Poželeo je episkopu Lavrentiju brz i uspešan oporavak, uz napomenu da, i sada, svojom mudrošću, znjanjem, ljubavlju prema rodu i Bogu vodi valjano ovu eparhiju sa najbližim saradnicima, brojnim monaštvom i sveštenstvom i verujućim narodom ovog dela Srbije, čije je, inače, i čedo, koje je rođeno u Bogoštici, kod Krupnja, u Rađevini.
Patrijarh Porfirije i vladika Vasilije, inače prvi komšija ove eparhije, koji je bio đak vladike Lavrentija, poželeli su srećne božićne praznike vremešno arhijreju, „uz želju da se oporavljen i krepak, u svakom pogledu, vrati potpuno delanju na „njivi Gospodnjom“ kao što je bio svih minulih godina i decenija, službujući skoro na svim meridijanima i otadžabini.
Vladika Lavrentije kaže da je poseta patrijarha i njegova pažnja za njega, eparhiju koju vodu i njenu čeljad, baš uoči Božića, nešto što oseća duboko kao dar Božji.Obradovao se, kaže ovom susretu, „od sveg srca, onako kako se čovek raduje onom ko mu je najmiliji“.
-Dugo poznajem njegovu svetost i radostan sam što je na čelu naše Crkve, jer je, i mudar, i pametan, i kadar, da na najbolji način vodi njen „brod“ najboljim pravcem i za nju i za njen rod -kaže vladika Lavrentija. -Hlava i slava Bogu što nam je on na čelu naše Crkve i zamolio sam ga da, i dalje, uspešno vodi Srpsku pravoslavnu crkvu, onako kako čini od prvog trenutka, jer to je garancija da će znati da je sačuva od svim izazova, barijera i kojekakvih pojava koje su zahvatile, nalaost, celu planetu.
Patrijarh Porfirije se uverio lično koliko pažnju i ljubav za vladiku Lavrentija pokazuju njegovi prvi saradnici, arhimandrit Nifont(Pavlović), arhijerejski zamenik, prota Mirko Vilotić, sekretar Eparhije i đakon Radenko Pantić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PRELEPA SCENA: Dečica vezala patrijarha Porfirija, on im udelio poklone (VIDEO)
02. 01. 2022. u 17:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)