PREMINUO POZNATI HIRURG: Dušan Spasić izgubio životnu bitku
POZNATI hirurg Dušan Spasić iz Surdulice preminuo je u Beogradu u 64. godini života.
Foto: Printscreen Youtube/RTV Vranje
Rođen je 28. januara 1958. godine u Surdulici. Njegovi roditelji su bili doktori, kao i sestra Slavica.
U rodnom gradu završio je osnovnu školu, gimnaziju u Vladičinom Hanu, a Medicinski fakultet u Beogradu 1982. godine.
Tada je započeo karijeru u Zdravstvenom centru u Surdulici kao hirurg.
Magistrirao je i doktorirao u Beogradu, gde je specijalizirao hirurgiju i završio supspecijalističke studije iz urgentne medicine.
Od 1992. bio je zaposlen u Urgentnom centru Kliničkog centra Srbije kao abdominalni hirurg i načelnik odeljenja.
Tokom ratova devedesetih i NATO agresije obavio je na hiljade intervencija.
Bio je omiljen među pacijentima i kolegama, posebno mlađim.
Godine 2013. otišao je u Libiju, zatim u Ugandu i Siera Leone, gde je bio angažovan kao stručnjak iz oblasti hirurgije i urgentne medicine. Po povratku se penzionisao.
Za sobom je ostavio ćerku i sina, koji su takođe lekari.
Doktor Dušan Spasić sahranjen je u subotu, 22. januara, na Centralnom groblju u Beogradu.
(Vranjenews)
BONUS VIDEO - OBELEŽENA 80. GODIŠNjICA NOVOSADSKE RACIJE: Položeni venci na spomenik "Porodica"
Preporučujemo
POČETAK ŠKOLE NE ZNAČI KRAJ KORONE: Dr Šekler jasan - Ne očekujem četvrtu dozu vakcine
24. 01. 2022. u 09:22
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (2)