OBUKA SRPSKIH SNAJPERISTA: Šest nedelja “upucavanja” sa “crnom strelom” i m76
U CENTRU za obuku kopnene vojske u Požarevcu u toku je individualna specijalistička obuka vojnika na dobrovoljnom služenju vojnog roka koji se obučavaju za specijalnost snajperiste.
Foto VS
Vojnici se tokom šestonedeljne obuke u kasarni i na poligonima težišno osposobljavaju za realizaciju specifičnih borbenih zadataka i rukovanje poluautomatskom snajperskom puškom 7,9 mm M76 i dalekometnom puškom 12,7 mm M93.
Najviše pažnje se posvećuje temama iz taktičke i vatrene obuke i poznavanju sredstava i opreme roda pešadije. Pravilno maskiranje uz upotrebu priručnih i formacijskih sredstava, kretanje na bojištu, izbor i uređenje zaklona za dejstvo, određivanje elemenata za gađanje i rešavanje vatrenih zadataka najvažniji su sadržaji koje prolaze vojnici na obuci za snajperiste Vojske Srbije.
Foto D. Milovanović
Pred njima je sada stacionarno logorovanje, u okviru koga će se u terenskim uslovima obučavati za realizaciju široke lepeze zadataka i izvršiti veći broj gađanja, čime će unaprediti i usavršiti svoju preciznost i efikasnost. Za najbolje će biti mesta u stroju profesionalnih pripadnika Vojske Srbije, za šta vojnici mogu da konkurišu još tokom služenja vojnog roka.
BONUS VIDEO - VOJNA VEŽBA Zajednički udar 2020. Pasuljanske livade
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)