VREMENSKA PROGNOZA ZA FEBRUAR: Stiže rano proleće, a onda se opet vraća zima
METEOROLOG Marko Čubrilo objavio je na svom Fejsbuk profilu najnoviju vremensku prognozu.

Foto: D. Balšić
- Danas pod uticajem slabog ciklona koji odmiče ka Jonskom moru nad većim delom središnje, južne i istočne Srbije, Crne Gore i istoka BiH je oblačno, ponegde uz slabe padavine, uglavnom susnežicu i sneg, ali se konkretniji sneg javlja samo preko 700mnv. Nad ostalim delom regiona je promenljivo oblačno i uglavnom suvo. Do kraja dana odmicanjem ciklona padavine će svuda slabiti i prestati, a ponegde će se i delimično rezvedriti. Dnevni maksimum od +1 do +7 stepeni Celzijusa - napisao je Čubrilo i dodao:
- U toku noći ka sredi hladno uz slab mraz, koji bi ponegde u višim predelima mogao biti i ispod -10 stepeni Celzijusa. Na severu i severoistoku regiona uz prolazno naoblačenje može biti slabog snega, dok bi sutra nad severnim, delom središnjih i jugoistočnih predela bilo promenljivo oblačno uz pojavu slabe kiše, susnežice i krupe u nižim, i snega u brdsko-planinskim predelima.
Nad ostalim delom regiona uglavnom suvo. Jutarnji minimum osim visokih planina od -4 do 0, a dnevni maksimum od +2 do +8 stepeni Celzijusa. On navodi i da od četvrtka sledi duži period suvog, stabilnog i relativno toplog vremena i, kako sada deluje, prave, ozbiljne zime teško da će više biti.
- Prolazno naoblačenje uz slabu kišu i sneg samo preko 900mnv je moguće oko 5. februara. Barem do 15. februara uz dominaciju anticiklona jutra hladna, ponegde uz maglu i mraz, ali dani pretežno sunčani i relativno topli uz ranoprolećne odlike i maksimume od +6 do +14 stepeni Celzijusa - objavio je Čubrilo.
Tek posle polovine meseca bi moglo biti uslova za neko konkretnije zahlađenje, ali čak i da se ono dogodi jako teško da bi moglo biti dovoljno snažno da održi februar u temperaturnom proseku koji će najverovatnije biti znatno iznad proseka.

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

"DA LI SE MAKRON DROGIRA?" Jovanino pitanje izazvalo smeh u studiju: "Kako da se nose s tolikom problemima..."
VODITELjKA Jovana Joksimović u jutarnjem programu na televiziji K1 dotakla se teme Emanuela Makrona i sporne situacije sa maramicom i sumnjom o upotrebi opijata, koja se proširila društvenim mrežama.
13. 05. 2025. u 16:57
Komentari (0)