U SLAVU HEROJA SA PAŠTRIKA: Hali sportova u Apatinu ime Radeta Vejina
POVODOM Sretenja, Dana državnosti Srbije, hala sportova u OŠ "Žarko Zrenjanin" u Apatinu poneće ime Radeta Ratka Vejina (na slici), koji je život dao u borbama na Paštriku 1999. godine.

Foto Privatna arhiva
Opština Apatin će tradicionalno obeležavanje Dana državnosti održati na platou ispred Doma kulture, dok će se sećanje na heroja Vejina održati sat ranije u hali OŠ koja će nositi njegovo ime.
- Pozivam sugrađane da prisustvuju obeležavanju Dana državnosti kao i skupu u 10 časova ispred hale Osnovne škole koju ćemo tom prilikom nazvati po našem sugrađaninu Radetu Ratku Vejinu. On je poginuo 28. maja 1999. godine tokom bitke na Paštriku. Ovo je prilika da mu se mi Apatinci kao njegovi sugrađani zahvalimo - poručila je Dubravka Korać, predsednica opštine Apatin.
- Zahvaljujem se njegovim roditeljima čija je želja bila da se sportska hala nazove po njihovom sinu, jer je bio mlad, ambiciozan i perspektivan sportista, ali, nažalost, izgubio je život braneći svoju zemlju.
Kako je najavljeno, tokom otkrivanja spomen-ploče prisutnima će se obratiti i general Stojan Konjikovac, tadašnji komandant jedinice u kojoj je hrabri Apatinac služio vojni rok.
Preporučujemo

VUČIĆ ODLIKUJE DžONIJA DEPA: Zlatnu medalju glumac će dobiti na Sretenje
11. 02. 2022. u 16:23

PRIZNANjE CELOM TIMU: Među odlikovanima na Dan državnosti i dvoje lekara iz Kraljeva
17. 02. 2021. u 20:52

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (1)