DO KREDITA I BEZ UGOVORA “ZA STALNO”
3 Banka je je počela da odobrava kredite građanima koji su radno angažovani po ugovorima na određeno vreme, povremenim i privremenim poslovima, ugovorima o delu i sličnim.
Foto: Z Banka
Slogan 3 Banke je: „Svako zaslužuje priliku“. Banka se još 2009. godine diferencirala od konkurencije i počela da finansira onih kategorija građana i malih privrednika kojima je pristup kreditiranju bio otežan.
“Najpre smo kredite odobravali malim poljoprivrednim gazdinstvima koja jako teško dobijaju finansijsku podršku, zatim penzionerima sa niskim penzijama, pa onima preko 75 godina starosti koji do kreiranja te naše ponude nisu imali pristup finansiranju“ ističe Vukotić.
„Pomogla mi je3 Banka kad nijedna druga nije htela. Odbijali su me za kredit jer sam bio mladi poljoprivrednik koji nije imao ništa na svoje ime, sem 5 krava koje su se vodile na moju majku. U 3 Banci sam digao 5000 evra, kupio krave i tako započeo svoj posao. Danas moje stado broji 49 grla u odličnoj kondiciji, pravim objekte, proširujem se“ kaže mladi stočar Milisav Mihailović iz Savinog sela. Ovaj mladić od 26 godina ima već tri ćerke, a ovih dana očekuje i rođenje sina. Stočarstvom se, kaže, bavi iz ljubavi. Planira da što više povećava stočni fond, a da može, kaže, kupio bi hiljadu krava, u čemu računa i dalje na podršku 3 Banke.
Foto: Z Banka
Nakon poljoprivrednika i građana sa otežanim pristupom finansiranju, 3 Banka je krenula sa podrškom malim preduzetnicima, imajući u vidu da je isama uspešan primer jedne preduzetničke priče. Preduzetnicima pomaže da rastu i razvijaju se, a povremeno i da započnu svoj mali biznis.
„Zanat sam nasledio od svog oca, a da bismo održali poslovanje, bila su nam potrebna sredstva koja smo dobili od 3 Banke. Od tih sredstava smo kupovali mašine i sirovine, a moj posao je sada stabilan i obezbeđuje moju porodicu. Sarađujemo sa poznatim restoranima, mesarama, kao i sa stolarskim radionicama. Posedujemo sertifikat za ručnu izradu i oštrenje noževa, neki od noževa koje smo napravili su prodati širom sveta, u Evropi, Americi, čak i Kini. Kad god mi zatrebaju sredstva, kontaktiram svog savetnika u 3 Banci i sredstva mi budu na računu za dva dana“ kaže mali preduzetnik Dragan Stijaković iz Novog Sada, po zanimanju oštrač noževa.
„Razumemo kako je teško početi ni od čega jer smo i mi kao banka počeli od nule i postepeno se razvijali. Krenuli smo sa dvoje ljudi, sa minimalnim kapitalom i na vrlo konkurentnom bankarskom tržištu, rasli postepeno, zajedno sa svojim klijentima i danas smo vrlo ponosan na sve što smo postigli. Tim 3 Banke danas broji više od 500 zaposlenih, a u najvišem rukovodstvu banke su ljudi koji su u banci od početka“ kaže Vladimir Vukotić.
3 Banka sada ide korak dalje, imajući u vidu da je veliki broj građana radno angažovana po ugovorima koji im ne omogućavajuu dobijanje bilo kakvog kreditnog proizvoda. Radi se o zaposlenima na određeno, po ugovorima o delu, povremenim i privremenim poslovima i slično, kojima 3 Banka odobrava gotovinski kredit u iznosu od 90 hiljada na dve godine. S obzirom na to da je ovo prvi kredit tog tipa na tržištu, za sada se odobrava u poslovnicama 3 Banke u 23 grada: Aleksinac, Kraljevo, Jagodina, Vranje, Novi Sad, Kruševac, Kragujevac, Užice, Šabac, Zrenjanin, Valjevo, Prokuplje, Sremska Mitrovica, Obrenovac, Subotica, Niš, Stara Pazova, Leskovac, Pirot, Velika Plana, Zaječar, Loznica, Smederevo. Polovinom godine, biće dostupan celooj poslovnoj mreži 3 Banke.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PROGNOZA VAM SE NEĆE SVIDETI: Druga polovina maja donosi promenu, spremite jakne
13. 05. 2026. u 13:57
"ČEKAJU NAS JOŠ JAČE NEPOGODE": Meteorolog Todorović objasnio zašto se vreme naglo menja
13. 05. 2026. u 13:11
SJAJNE VESTI ZA SRBIJU: U prva tri meseca 2026. rođeno više beba nego prethodne godine
13. 05. 2026. u 13:10
OPREZ: Ove delove Srbije u četvrtak očekuje veoma opasna pojava za ovo doba godine
13. 05. 2026. u 12:00
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (3)