PALE PRVE KAZNE ZA PROFITERE SA PUMPI Oglasila se inspekcija:" Biće ih i dalje, zakon niko neće izvrgavati ruglu"
INSPEKCIJE su zbog ograničavanja količina goriva pri prodaji na pumpama kaznile dve naftne firme rekla je danas ministarka trgovine Tatjana Matić i poručila da nikome neće biti dozvoljeno da izvrgava ruglu zakon.
Foto: Promo
Ona je navela da je u pripremi nova Uredba o kojoj se razgovara sa predstavnicima naftnog sektora.
Ministarstvo je noćas imalo vanredne inspekcijske kontrole pre svega zbog kršenja Zakona o zaštiti potrošača koji su obavljeni u u Beogradu, Kragujevcu, Babušnici, i Novom Sadu.
-Dva privredna subjekta su kažnjena. Kod njih utvrđeno da su prekršili zakon, a kod trećeg je postojala prijava međutim utvrđeno je da nije bilo osnova za kaznu- rekla je ministarka.
Dodala je da su inspekcijske kontrole nastaljene i danas, a situacija na pumpama se normalizovala i nema gužvi.
-Biće ih i dalje. Nećemo dozvoliti da se na bilo koji način zakon izvrgava ruglu- rekla je ona.
Uredba o ograničenju cene nafte i naftnih derivata je na snazi do 13. marta.
-Mi smo u pregovorima, i razgovaramo sa Udruženjem naftnih kompanija Srbije. Razumemo, velike su fluktuacije cena na globalnom tržištu, i njihove potrebe. Doći će do nove uredbe. Pregovaramo koji su to novi uslovi pod kojima će ona biti doneta- rekla je ministarka.
Kako je ocenila ovo tržište u Srbiji će biti stabilno i dobro snabdeveno.
-Nema nikakvog mesta panici, a pre svega nema mesta neodgovornom ponašanju, niti bilo kakvom ponašanju koje podrazumeva špekulisanje i zelenašenje. Što se može reći da je bio slučaj kod objekata koji su sinoć odmah kažnjeni u skladu sa zakonom- rekla je ona.
Dodala je da svi subjekti tržišta nafte i derivata moraju da razumeju da su u ovoj situaciji zajedno.
-Moramo da razumemo da nam je svima zajednički cilj da pre svega tržište bude dobro snabdeveno, i da niko ne zloupotrebi svoju ulogu na tržištu na štetu građana-poručila je ministarka.
Ona je otkrila da su tema razgovora sa predstavnicima Udruženja naftnih kompanija Srbije kriterijumi i načini definisanja cene u novoj Uredbi koja će, kako je rekla, stupiti na snagu uskoro.
BONUS VIDEO: SNIMAK NAPADA NA DETE U ŽELEZNIKU: Muškarac išamarao dečaka nasred ulice
Preporučujemo
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (2)