VEŽBE NA POLIGONU "OREŠAC": Kondiciona gađanja iz naoružanja oklopnih jedinica
PRIPADNICI tenkovskog bataljona iz sastava Četvrte brigade kopnene vojske realizovali su na poligonu „Orešac“ redovna gađanja iz naoružanja tenka M-84.
foto: MINISTARSTVO ODBRANE REPUBLIKE SRBIJE
Reč je kondicionoj obuci profesionalnog sastava jedinice, koja se realizuje radi održavanja i unapređenja obučenosti tenkovskih posada za uništavanje protivničkih oklopnih vozila, žive sile i drugih borbenih sredstava. Na strelištu su realizovana pripremna i školska gađanja, koja predstavljaju važan segment obuke pre realizacije bojevih gađanja i učešća na taktičkim vežbama.
Tenkisti Četvrte brigade kopnene vojske su na gađanju ostvarili vrlodobre i odlične rezultate i tako pokazali visok nivo osposobljenosti za realizaciju dodeljenih misija i zadataka, što je ujedno i potvrda kvaliteta obuke realizovane u jedinici.
Tenkovi M-84 su osnovno borbeno sredstvo tenkovskih bataljona u sastavu brigada kopnene vojske. Namenjeni su za brza, smela, iznenadna i snažna borbena dejstva, pre svega u izvođenju ofanzivnih borbenih operacija, ali i u protivoklopnoj borbi, što im obezbeđuje vodeću ulogu i značaj u prvoj i drugoj misiji Vojske Srbije.
BONUS VIDEO:
EKSKLUZIVNO: Novosti sa čuvarima kopnene zone bezbednosti
Preporučujemo
MINISTARSTVO ODBRANE: Partnerstvo sa Evropskim koledžom za odbranu i bezbednost
07. 04. 2022. u 18:44
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)