SPC DOBILA ČETVRTI HRAM U BEČU: Nova crkva u Eparhiji austrijsko-švajcarskoj
SRPSKA pravoslavna crkva dobila je u Majdlingu, u 12. bečkom okrugu, četvrti hram u Beču. Naime, 40 godina posle osnivanja župe Am Šopverk, njen hram Svetog Franje Asiškog predaje se Eparhiji austrijsko-švajcarskoj SPC.
Foto Eparhija austrijsko-švajcarska
To su jednoglasno odlučili Katolički župski savet i Savet za upravljanje imovinom u saglasnosti sa rukovodstvom Bečke nadbiskupije, saopštila je srpska eparhija. Budući da se u okrugu broj katolika smanjio za 80 odsto, a broj Srba povećao, iz Nadbiskupije su saopštili da je prenos župske crkve na SPC prihvatljiv i istovremeno garantuje očuvanje hrama kao hrišćanske bogomolje.
- Zatvaranje katoličke župe je uvek bolno, ali istovremeno, raduje nas što će hram biti sačuvan kao hrišćanska crkva, kao srpska pravoslavna bogomolja, koja će sada biti dostupna brojnoj i mladoj srpskoj zajednici na ovoj novoj lokaciji - saopštavaju iz nadbiskupije.
U razgovoru sa članovima župskog saveta, episkop austrijsko-švajcarski Andrej je obećao da će buduće preuzimanje crkve u Majdlingu biti na zadovoljstvo i nekadašnjih katoličkih vernika, jer SPC neguje srdačne odnose sa svim sestrinskim crkvama.
Preporučujemo
EPISKOP KRUŠEVAČKI DAVID: O junacima vremena zlog i o anti-junacima vremena sadašnjeg
02. 04. 2022. u 20:02
BRUTALNI NAPAD NA PRAVOSLAVLjE: Huškanje na podele u društvu i diskriminacija najbrojnije veroispovesti u državi
25. 03. 2022. u 16:17 >> 16:17
HRAM ČEKA UREĐENjE: Grad ove godine za nastavak radova izdvojio četiri miliona dinara
24. 03. 2022. u 07:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)