U ŠIREM IZBORU KRIGER, ŠNAJDER, ALBAHARI, RUBEN...Međunarodna nagrada „Aleksandar Tišma“ biće dodeljena 24.juna u Novom Sadu
FONDACIJA „Aleksandar Tišma" iz Novog Sada 24. juna 2022. dodeliće drugi put Međunarodnu nagradu za književnost „Aleksandar Tišma" piscu koga izabere međunarodni ižiri u sastavu: Peter Handke, Ilma Rakuza, Laslo Marton, Vladislava Gordić Petković i Matijas Enar – saopštili su danas predsednik FAT Andrej Tišma i Bora Babić, upravnica te fondacije.

Foto: FATT
Nagradu će laureatu uručiti predsednica žirija Ilma Rakuza u Matici srpskoj u Novom Sadu.
Žiri će i ove godine imati težak zadatak jer se u širem izboru nominovanih svetskih pisaca nalaze zvučna imena kao što su: Mihael Kriger, Slobodan Šnajder, Sesil Vajsbrot, David Albahari, Mirča Kartaresku,Danijel Kelman, Miljenko Jergović, Emanuel Ruben,Sofi Oksanen i drugi.
Međunarodana nagrada „Aleksandar Tišma" dodeljuje se za književno-umetničko delo koje je pored maternjeg jezika pisca, objavljeno na engleskom, francuskom i nemačkom jeziku u toku 2020. i 2021. godine ali se može dodeliti piscu i za celokupni književni opus.
Zahvaljujući međunarodnom ugledu velikog srpskog pisca Aleksandra Tišme i relevatnosti međunarodnog žirija na konkurs su pristigle nominacije za pisce i njihova dela iz celog sveta.
Nagrada se sastoji od novčanog iznosa (10.000 evra) i diplome.
Preporučujemo

PRIKAZAN RAD POSADE REČNOG PATROLNOG BRODA: Stefanović obišao pripadnike Rečne flotile
25. 04. 2022. u 15:47

"MEĐUNARODNE GRANICE SE NE SMEJU MENjATI SILOM" Licemerna izjava evropskih lidera - gospodo, a šta je sa Srbijom?!
GRUPA evropskih lidera poručila je danas, nakon samita predsednika SAD i Rusije Donalda Trampa i Vladimira Putina na Aljasci, da će nastaviti da podržava Ukrajinu koja, kako ističu, mora da dobije čvrste bezbednosne garancije i jedina može da odlučuje o svojoj teritoriji.
16. 08. 2025. u 12:35

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

CIFRA - BOLI GLAVA: Koliku penziju prima Berček? Svakog meseca na račun mu ležu DVE SUME
MNOGI kažu da je Aleksandar Berček jedan od najvećih glumaca na ovim prostorima, a on je svoj talenat dokazivao idući iz uloge u ulogu, i iznova pokazujući čari svog glumačkog umeća.
15. 08. 2025. u 13:20
Komentari (1)