MOĆNI KINESKI PVO SISTEM U BATAJNICI: Pogledajte kako izgleda FK-3 Vojske Srbije (FOTO)
KINESKI raketni sistem "zemlja-vazduh" FK-3 nalazi se danas u Batajnici na prikazu borbene gotovosti i sposobnosti "Štit 2022".

Foto: Đ. M.
FK-3 je izvozna verzija kineskog PVO sistema srednjeg dometa HQ-22. Kineske rakete imaju domet po visini 27 kilometara, odnosno 100 do 120 kilometara po daljini, što je drastično više nego što je zahvat postojećih raketa.
Primera radi, raketa "neva" dobacuje najviše 18 kilometara po visini i 25 kilometara po daljini, dok je "kub" još inferiorniji - maksimalno 14 kilometara po visini i 24 po daljini. Očekuje se da će jedinice u čijem sastavu će se naći sistemi FK-3 braniti velike srpske gradove.
Zbor najnovijeg naoružanja i vojne tehnike, iz uvoza, kao i iz domaćeg razvoja, zakazan je za subotu, u 11 časova, na aerodromu "Pilot pukovnik Milenko Pavlović" u Batajnici.
Kapije ove vazduhoplovne baze otvorene su za građane, koji mogu slobodno da prisustvuju jedinstvenoj vojnoj manifestaciji.
Glavne zvezde prikaza, takođe, biće helikopteri Mi-35 ruske proizvodnje, kao i "Erbasove" letelice H145M, koje će biti potpuno opremljene i naoružane. Kopnena vojska svoj uzlet prikazaće dejstvom modernizovanih tenkova M-84M i T-72MS i široke palete borbenih vozila - "lazar", "miloš", MRAP, BOV... Sastavni deo nove snage Vojske Srbije je i samohodna haubica "nora B52", digitalizovani višecevni raketni sistem "Oganj", kao i robotizovane platforme "mali miloš".
Preporučujemo

VAŽNA VEST ZA BEOGRAĐANE: Sutra se očekuju izmene u prevozu zbog vojne vežbe "Štit 2022"
29. 04. 2022. u 17:29

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (1)