SPOMENIK ubijenom premijeru Zoranu Đinđiću (1952-2003) konačno je završen. Pitanje je koliko dugo će čamiti u fabrici u Novom Sadu ili na nekom drugom skrovitom mestu, dok se ne stvore uslovi za postavljanje na Studentskom trgu u Beogradu. Prognoze kada će to biti, nisu optimistične. Rad vajara Mrđana Bajića i dramaturga Biljane Srbljanović, po svemu sudeći, sačekaće da protekne 20 godina od ubistva premijera da bude postavljen.
U Centru za obuku jedinica za multinacionalne operacije u bazi „Jug“ kod Bujanovca danas je održana vojna svečanost povodom Međunarodnog dana mirovnih snaga Ujedinjenih nacija, koji se obeležava u spomen na 29. maj 1948. godine, kada je uspostavljena prva mirovna misija Ujedinjenih nacija.
OVE večeri oblačnost sa pljuskovima premešta se preko zapadnih delova Srbije dalje preko jugozapada zemlje ka jugu i ka Kosovu i Metohiji. Pljusak se u ovom času premešta i jugozaapdno od Beograda, a nastaviće put preko Kolubarskog okruga.
DANAS je u Zemunu, na Karađorđevom trgu, nestala tinejdžerka J. F. (16). Ona se, kako tvrde njeni prijatelji i majka nije vratila kući posle prakse, njen nestanak je prijavljen policiji.
Komentari (0)