OTKRIVENO STANJE POVREĐENIH SRBA KOJE SU NAPALI ALBANCI: Saša i Nemanja stabilno, nalaze se na odeljenju hirurgije
STANjE dvojice povređenih Srba iz Babinog Mosta, oca i sina Saše i Nemanje Mitrovića, trenutno je stabilno i oni se nalaze na odeljenju hirurgije u KBC Kosovska Mitrovica, izjavio je danas direktor KBC Kosovska Mitrovica Zlatan Elek.
Foto: Novosti
Elek je za Kosovo onlajn naglasio da su povređeni otac i sin pod 24-časovnim nadzorom dežurnih hirurških ekipa.
On je istakao da su dvojica povređenih sinoć kasno primljena u KBC u Prištini zbog rana zadobijenih nožem, a potom prebačeni u KBC u Kosovskoj Mitrovici.
-Otac je zadobio povrede od uboda nožem u levoj polovini grudnog koša, koje nisu narušile integritet plućne maramice, rane su površne. Sin je takođe zadobio povredu nožem u predelu iznad leve ključne kosti sa povredom plućne maramice koji se naziva pneumotoraks, naveo je Elek.
Kancelarija za KIM prethodno je objavila da je srpski mladić Nemanja Mitrović (19) iz Babinog Mosta kod Obilića izboden kasno sinoć u rame i u predelu vrata od strane lokalne albanske porodice koja ih već duže vreme maltretira.
Sa Nemanjom je po rukama i stomaku isečen i njegov otac Saša koji je pokušao da odbrani sina, navedeno je u saopštenju.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)