SPREČITI FALSIFIKOVANJE ISTINE: Efraim Zurof u Muzeju žrtava genocida
EFRAIM Zurof, direktor Centra "Simon Vizental" i jedan od najvećih svetskih stručnjaka za izučavanja Holokausta i hrvatskog genocida nad Srbima u NDH, posetio je Muzej žrtava genocida, gde je razgovarao sa direktorom Dejanom Ristićem, episkopom pakračko-slavonskim Jovanom, rukovodiocem Grupe za naučno-istraživački rad Draganom Cvetkovićem i pomoćnikom direktora Stankom Debeljakovićem.

Muzej žrtava genocida
Na sastanku su razmotrene mogućnosti za dodatno jačanje saradnje Muzeja žrtava genocida sa Zurofom i Centrom "Simon Vizental", vezano za očuvanje kulture sećanja i istorijske istine o stradanju Srba, Jevreja i Roma tokom genocida na teritoriji NDH.
Posebna pažnja je posvećena fenomenu distorzije istorijske istine o strahotnim stradanjima tokom Drugog svetskog rata u genocidu koji je počinjen nad Srbima, Jevrejima i Romima u NDH i ostatku okupirane Jugoslavije. U tom kontekstu dogovorena je koordinacija između dve institucije, kako bi se razradili postojeći mehanizmi za sprečavanje daljeg falsifikovanja istorijskih istina o Holokaustu, genocidu nad Srbima i Samudaripenu.

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)