TREĆINA U MESNIM ZAJEDNICAMA: Ženska odbornička mreža u Pirotu
U SARADNjI sa Savetom za rodnu ravnopravnost i Udruženjem „Žene juga“, Ženska odbornička mreža u GS u Pirotu, održala je radionicu, odnosno skup čija je tema bila veće učešće žena u radu Saveta mesnih zajednica.
Foto: V Ćirić
Prema rečima Dr Milene Dimitrijević, cilj skupa bio je da se poveća interesovanje žena za rad u mesnim zajednicama i da učestvuju makar sa 30 odsto u članstvu Saveta MZ.
Žene imaju prava koje im daje pozitivno zakonodavstvo, međutim ne postoji interesovanje za rad u lokalnim zajendicama,a naš cilj je da ih zaiteresujemo, kaže dr Dimitrijević, koja je inače i predsednica GS u ovom gradu.
Preporučujemo
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)