VUČEVIĆ OBIŠAO KOMANDU KOPNENE VOJSKE U NIŠU: Poslao poruku vojnicima (FOTO)
MINISTAR odbrane Miloš Vučević zajedno sa načelnikom Generalštaba Vojske Srbije generalom Milanom Mojsilovićem obišao je danas Komandu Kopnene vojske u Nišu. Komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović upoznao je ministra Vučevića sa organizacijom, razmeštajem, misijama i zadacima tog operativnog sastava Vojske Srbije.
Foto: Instagram/Miloš Vučević
Posle sastanka sa najodgovornijim starešinama Kopnene vojske i obilaska Spomen-sobe, ministar Vučević poručio je da će Ministarstvo odbrane uz podršku Vlade i predsednika Republike nastaviti sa jačanjem Vojske Srbije i raditi na poboljšanju standarda njenih pripadnika.
– Čast mi je što sam danas zajedno sa načelnikom Generalštaba Vojske Srbije u poseti Komandi Kopnene vojske. Čestitam na svemu što su radili, na odbrani, čuvanju otadžbine Srbije. Pre svega na zadacima koje su izvršavali i vrše u rejonu Kopnene zone bezbednosti, u zoni administrativne linije – izjavio je ministar odbrane.
On je naglasio da je to najizazovniji i najzahtevniji zadatak, imajući u vidu današnju političku situaciju.
– Zajedno ćemo, i Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije uz podršku Vlade, uz podršku predsednika Republike, uz ekonomsko jačanje države, nastaviti sa procesom daljeg snaženja Vojske Srbije, sa boljim opremanjem, sa savremenijim naoružanjem i boljom opremom, rešavanjem stambenih potreba pripadnika Vojske Srbije, sa boljim standardom za sve one koji su deo odbrambenog sistema – rekao je Vučević.
Prema njegovim rečima, radiće se i na povećanju brojnosti vojske.
– Ne da bismo se junačili ili nekom pretili već da bi Vojska Srbije nastavila da bude ono što jeste, najsnažniji odvraćajući faktor ili argument za sve one koji nisu dobronamerni prema našoj otadžbini, prema Republici Srbiji – zaključio je ministar Vučević.
Na kraju posete Komandi Kopnene vojske, ministar Vučević sastao se i sa gradonačelnicom Niša Draganom Sotirovski.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NAPETA SITUACIJA NA KiM Ministar odbrane Srbije: Nadam se da neće doći do eskalacije
07. 11. 2022. u 13:23 >> 13:39
VUČEVIĆ O SITUACIJI NA KiM: "Potez Kurtija u sred Berlina je šamar za EU"
05. 11. 2022. u 10:43
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (1)