ŠAPIĆ: BG praksa šansa za početak uspešne karijere
GRADONAČELNIK Aleksandar Šapić prisustvovao je danas u Starom dvoru svečanoj dodeli diploma studentima povodom završetka Univerzitetske radne prakse „BG praksa 2022” i tom prilikom izrazio nadu da će ovi mladi i uspešni ljudi sutra preuzeti najvažnija i najodgovornija mesta u prestonici.
Foto: Beoinfo
– Ovaj program može da vam pomogne kao praktično iskustvo iz oblasti za koju se obrazujete i pripremate. Razmotrićemo da li postoji mogućnost da još veći broj studenata bude uključen u rad gradskih preduzeća, ustanova kulture i drugih institucija grada. Mislim da je posle završetka studiranja najteži taj početak dok mlad čovek ne ovlada i praktičnim veštinama, a ova praksa bi trebalo da vam pomogne u tome – rekao je gradonačelnik.
On je istakao da se nada da su sva gradska preduzeća, ustanove i čitav gradski aparat bili na visini svog zadatka te da su mentori bili velika pomoć u savladavanju budućeg posla.
– Otvoreni smo za sve sugestije kako bi se ovaj proces prenošenja praktičnih veština na mlađe generacije ubuduće još više unapredio. Što se tiče mene i Gradske uprave vrata su vam širom otvorena – rekao je Šapić koji je poželeo polaznicima Bg prakse puno sreće u životu i poslu kojim se budu bavili te izrazio nadu da im je praksa u Gradu Beogradu pomogla da sutra budu uspešni.
Foto: Beoinfo
Prof. dr. Vladan Đokić, rektor Univerziteta u Beogradu, zahvalio je Gradu Beogradu što je prepoznao Univerzitet kao svog partnera u jednom ovakvom projektu i podsetio da se radi o kontunuiranom projektu koji traje već jedanaest godina.
–Ovaj projekat je veoma značajan kako za Beogradski univerzitet kao najznačajniju obrazovnu ustanovu u zemlji, tako i za Grad i njegove ustanove jer time pokazuju društvenu odgovornost. Očekujem da ćemo u narednom periodu imati više ovakvih mogućnosti, da se što više mladih po završetku školovanja uključi u ovakve projekte, da stipendije koje dobijaju za ovaj posao budu povećane i da sve to ide u prilog dobrobiti našeg grada i društva – rekao je rektor Đokić.
Marina Račić, mentor iz JKP „Pogrebne usluge”, istakla je da ovo preduzeće u programu Bg praksa učestvuje od samog početka, te da mnogi od praktikanata sada tu i rade, dok su pojedini produžili svoje karijere u medijima ili drugim oblastima.
– U početku nismo bili uvereni da će biti zainteresovanih za praksu u našem preduzeću, međutim, svi naši studenti su uspevali da se uklope u ovu specifičnu delatnost – navela je ona.
FOTO: Novosti
Student Geografskog fakulteta Mihajlo Radić, koji je praksu stekao u Sekretarijatu za saobraćaj, zahvalio je u ime svih polaznika na saradnji i dodao da je još na trećoj godini fakulteta imao želju da učestvuje u Bg praksi.
–Mislim da Bg praksa predstavlja savršenu priliku za studente završnih godina. Posao u struci je nešto čemu svi težimo i zato mislim da je ovo iskustvo korak u pravom smeru i odlična osnova za dalju nadogradnju. Iako sam praktikant, bio sam uključen u sve tekuće projekte sektora, mogao da učim, predložim i izložim svoje ideje. Kao rezultat posvećenog rada, nekoliko dana pred kraj prakse usledila je ponuda za zaposlenje koju sam za zadovoljstvom prihvatio, spreman da opravdam ukazano poverenje – kazao je Mihajlo Radić.
Preporučujemo
ŠAPIĆ: Hitna sanacija Brankovog mosta i rekonstrukcija 30 ulica koje nisu bile u planu
14. 11. 2022. u 12:12
LICITACIJOM ZA SPLAVOVE DO UREĐENOG SAVSKOG KEJA: Za 15 dana raspisuje se konkurs
07. 11. 2022. u 13:43
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)