POGLEDAJTE - HELIKOPTERI NA NEBU SRBIJE: Budući piloti Vojske Srbije na obuci (FOTO)
U TOKU je letačka obuka kadeta četvrte godine Vojne akademije na lakim višenamenskim helikopterima "gazela" na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović“ u Batajnici i u širem rejonu Beograda.
Foto Vojska Srbije
Obuka predstavlja prvi segment letačkog osposobljavanja kadeta za dužnosti pilota helikoptera Vojske Srbije, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.
Programom obučavanja obuhvaćeni su kontrolni letovi sa instruktorom, samostalni letovi, kao i vežbe vanaerodromskog sletanja i poletanja, kako bi budući piloti bili u potpunosti osposobljeni za samostalno letenje na ovom tipu vazduhoplova.
Da bi pristupili letačkoj obuci na helikopteru "gazela", oni su prethodno prošli zemaljsku pripremu, koja obuhvata poznavanje karakteristika helikoptera i njegovih sklopova, radio-navigacijske opreme, tehnika pilotiranja, kao i teoretske sadržaje iz oblasti aerodinamike i meteorologije.
Kadete na petoj, završnoj godini studija očekuje preobuka za borbene helikoptere "gama" ili višenamenske transportne helikoptere Mi-17, u skladu sa njihovim sklonostima, sposobnostima i postignutim rezultatima.
Time se zaokružuje kompletan proces letačke obuke kadeta Vojne akademije koji se školuju na modulu vojno vazduhoplovstvo.
Realizacija intenzivne letačke obuke kadeta omogućena je zahvaljujući velikim ulaganjima u ratno vazduhoplovstvo Vojske Srbije započetim pre nekoliko godina.
Time je višestruko uvećana dostupnost vazduhoplova za izvođenje obuke kadeta Vojne akademije i na taj način se obezbeđuje da se oni, odmah po prijemu u profesionalnu vojnu službu, fokusiraju na napredne oblike obuke i preobuku za najsavremenije tipove borbenih i višenamenskih helikoptera u naoružanju Vojske Srbije.
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (1)