OVAJ GRAD JE IZGUBIO DVA VOJNIKA ZA MANJE OD DVA DANA: Rođeni iste godine, poginuli od protivtenkovske mine

С.БАБОВИЋ

02. 06. 2023. u 18:00

U SAMO dva dana, 1. i 2.juna, 1999. godine, Aleksandrovac je izgubio dva mladića. Obojica su bili pripadnici Vojske SRJ, rezervisti i dobrovoljci, obojica stradali na Kosmetu.

ОВАЈ ГРАД ЈЕ ИЗГУБИО ДВА ВОЈНИКА ЗА МАЊЕ ОД ДВА ДАНА: Рођени исте године, погинули од противтенковске мине

Foto:S.Babović,FB

Srećko Vilimonović (1965-1999) bio je bolničar u 7. pešadijskoj brigadi.

- Bolničkim vozilom krenuo je na još jedan zadatak izvlačenja ranjenika, 2. juna u reonu sela Trnavci, opština Srbica. Vozilo je naletelo na protivtenkovsku minu i Srećko je smrtno stradao - stoji u IN MEMORIAM na FB grupi Nezavisne narodne novine RO.

Imao je dva sina, Vojilava i Vladimira.

Tri ćerke i neutešnu porodicu, ostavio je i Milosav Marković (1965 - 1999) iz sela Starci kod Aleksandrovca.

- Za vreme borbenih dejstava 1999. godine, bio je u vojnik vezista 7. pešadijske brigade. Život je izgubio 1.juna, kada je njegovo vozilo naišlo na protivtenokvsku minu u selu Gornja Klina u opštini Srbica- objavljeno je na FB grupi.

I Srećko i Milosav odlikovani su Ordenom za zasluge iz oblasti odbrane i bezbednosti prvog stepena.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

BRITANSKI GENERAL PRIZNAO: Ukrajina ne može da pobedi Rusiju