POZNAT DATUM NOVOG POGORŠANJA VREMENA U SRBIJI: Prodor hladnog fronta iz oblasti Alpa, zahlađenje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom
NAKON što su hladni front i ciklon prethodnih dana oduvali vrućine iz Srbije, usledilo je prijatno osveženje. Nakon 39°C u utorak, pojedina mesta u Srbiji jutros su merila 8-9°C, a još hladnije bilo je u Sjenici sa 5°C. Pred nama je veoma topao vikend, ali već sada je poznato i kada će doći do nove promene vremena.
Foto: Tanjug/S.A.
Nakon hladnog jutra, današnji dan u Srbji bio je sunčan i prijatno topao, uz temperature do 30°C.
Pred nama je pravi letnji vikend. Očekuje se sunčano i veoma toplo, naročito drugog dana vikenda kada se preko Alpa bude premeštao hladni front, što će ispred njega preko našeg područja da uslovi topla strujanja sa Mediterana.
I jutra će biti toplija, u Beogradu uz tropske noći, jer se minimalna temperatura neće spuštati ispod 20°C. Sveža jutra očekuju se u južnim i centralnim predelima.
Maksimalna temperatura u subotu biće od 30 do 34°C, a u nedelju od 31 do 35°C.
U nedelju posle podne do severozapadnih, a krajem dana i tokom večeri i do ostalih predela Srbije očekuje se prodor hladnog fronta iz oblasti Alpa i naoblačenje i zahlađenje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, uz pojačan severozapadni vetar.
Iako se lokalno očekuju grmljavinske oluje sa gradom i obilnijim padavinama, uz jaku grmljavinu, dobra vest je da se ne očekuju ekstremno snažne nepogode poput onih od prethodnih dana.
Najveća verovatnoća za grmljavinske oluje očekuje se u zapadnim, jugozapadnim i centralnim predelima Srbije.
U ponedeljak nešto prijatnije i oblačnije, uz 5 do 7 stepeni niže temperature, a maksimalne temperature u svim predelima biće ispod 30°C.
U utorak ponovo otopljenje, zbog premeštanje hladnog fronta preko Alpa, koji će upravo Srbiji ponovo doneti sredinom sedmice manje osveženje sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom.
Iako se tokom vikenda očekuje otopljenje, uz veoma toplo vreme i temperature do 35°C, prema trenutnim prognozama kraj jula i početak avgusta, bar prvih 10 dana neće doneti Srbiji toplotne talase i ekstremno visoke temperature. Umereno letnje vreme sa lepim i sunčanim danima biće na svaka 2-3 dana prekidano prodorima hladnih frontova iz oblasti Alpa, uz prolazna osveženja i naoblačenja sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom.
(Telegraf)
BONUS VIDEO:
OVAKO IZGLEDA RODOS NAKON POŽARA: Vatra je uništila sve pred sobom
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (1)