GRADONAČELNIK BAKIĆ: Grad Subotica u rekordnom roku od Subotičkog polumaratona napravio drugu najmasovniju uličnu trku u Srbiji (FOTO)
U SUBOTICI je danas održan 6. Subotički polumaraton na kome je učestvovalo oko 1.350 sportista i rekreativaca iz čak 21 zemlje, kao i oko šest stotina mališana.

Foto: Grad Subotica
Pod sloganom „Trči kroz istoriju“ učesnici su se nadmetali u trkama na pet, Inspira deset i 21 kilometar, uoči kojih je održano više dečjih trka na kružnoj stazi iza Gradske kuće. U polumaratonskoj trci (21 km) pobednik je bio Beograđanin Velimir Bojović (01:14:04), dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Subotičanka Izabela Mesaroš (01:31:18). Šesti po redu Subotički polumaraton zvanično je proglasio otvorenim gradonačelnik Subotice Stevan Bakić koji je, tom prilikom, naglasio da je ponosan što je Grad Subotica u rekordnom roku uspeo da od ove trke napravi drugu najmasovniju uličnu trku u državi Srbiji i jednu od najlepših trka u regionu.
- Ponosan sam i što će ovako veliki broj učesnika trčati ulicama grada koji je dao veliki broj sportskih imena, državnih šampiona, evropskih i svetskih prvaka i olimpijskih pobednika. Ponosan sam i što će trčati ne samo pored prelepih secesijskih zdanja, već i ulicama grada koji je za 2024. godinu poneo zvanje ‘Evropski grad sporta’ - rekao je Bakić.
- Kao što sam slogan kaže 'Trči kroz istoriju', Subotica je bogata tradicijama, naročito sportskom tradicijom. Svim učesnicima želim da ostvare što bolji rezultat, ali je veoma bitno i da ste deo jedne ovakve manifestacije, da u njoj učestvujete i da ispisujete istoriju. Uveren da će i naredne, i svih sledećih godina, Subotički polumaraton postati još masovniji i da će imati još više učesnika, šesti po redu Subotički polumaratnon proglašavam otvorenim - zaključio je gradonačelnik Stevan Bakić.

Foto: Grad Subotica
Svi učesnici 6. Subotičkog polumaratona koji su prošli kroz cilj i na medaljama su poneli deo istorije Subotice, jer su i one napravljene u skladu sa sloganom „Trči kroz istoriju“. Istoriju su mogli da vide duž staze, inspiracuju su mogli da pronađu i u nekadašnjim majstorima secesije, a kroz medalju, na kojoj se nalazi zgrada Gradskog muzeja koji ove godine obeležava 130 godina postojanja, moći će da se podsete na dan kada su u Subotici trčali kroz istoriju.
Najviše učesnika na ovogodišwem polumaratonu bilo je iz Srbije, Mađarske, Rusije i Bose i Hercegovine
Subotički polumaraton je manifestacija koja se održava u okviru obeležavanja Dana grada Subotice, 1. septembra. Start i cilj polumaratona bio je na subotičkom centralnom gradskom trgu, Trgu slobode.
Preporučujemo

U Subotici održana promocija i podela knjiga „Svetski i evropski šampmion“ (FOTO)
26. 08. 2023. u 17:01

"REČ NIJE PROGOVORIO": Prvi susret Sergeja Ćetkovića sa bosanskom zvezdom
26. 08. 2023. u 16:13

"PODSEĆAMO POLICIJU, OSTALO JE JOŠ 48 SATI" Šešelj će sa srpskim četnicima organizovati uklanjanje barikada u Zemunu
SRPSKA radikalna stranka (SRS) podseća nadležne da je ostalo još 48 sati do ispunjenja roka koji su dali policiji da oslobodi centar Zemuna od blokadera koji blokadama obeležavaju granice Nezavisne države Hrvatske.
07. 07. 2025. u 16:38

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

"TO JE SRAMOTA ZA NAŠU ZEMLjU" Oštra poruka iz Slovenije povodom Tompsonovog koncerta: "Ustaše su mučile i klale"
SLOVENAČKA stranka Levica oštro je kritikovala prisustvo Janeza Janše na koncertu hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona, koji veliča ustaštvo, porukom da je to sramota za Sloveniju.
07. 07. 2025. u 20:35
Komentari (0)