U GORNJEM KUSCU POČEO S RADOM NOVI VRTIĆ: Sagrađen i opremljen sredstvima Kancelarije za KiM
U SELU Gornje Kusce prvih dana septembra sa radom je započeo novoizgrađeni vrtić za mališane iz ovog dela Kosovskog Pomoravlja, koji je sagrađen i opremljen sredstvima Kancelarije za Kosovo i Metohiju. Reč je o izdvojenom odeljenju Predškolske ustanove „Kolibri“, iz Koretišta.
foto Kancelarija za KiM
U vrtić je upisano 90 mališana, a objekat je prilagođen smeštaju svih uzrasta, od jaslene, vrtićke do predškolske grupe.
Pomoćnica direktora Kancelarije za KiM Svetlana Miladinov iz Sektora za povratak, socijalna pitanja i ljudska prava kaže da je posebno raduje vest o velikom broju upisane dece.
- Jedan od prioriteta Kancelarije za KiM jeste ulaganje u naše najmlađe, našu budućnost na ovim prostorima. Drago mi je kada vidim da su naši vrtići puni, da se deca rađaju, a na nama je da im obezbedimo adekvatne uslove i podršku za njihovo odrastanje – kaže Miladinov.
Ona je podsetila da je nedavno otvoreno renovirano odeljenje vrtića u Osojanu i najavila otvaranje novih obdaništa.
- Uskoro ćemo otvoriti i nov vrtić u Pasjanu i detaljno renoviran objekat u Stanišoru, ali i na drugim lokacijama. Ulažući u naše vrtiće, ulažemo u naš ostanak i opstanak na ovim prostorima, a sve je to moguće zahvaljujući podršci i ekonomskoj stabilnosti naše države Srbije – zaključila je predstavnica Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
Preporučujemo
PRAVI VREMENSKI ROLERKOSTER: Nakon ledenog talasa i "debelog" minusa, očekuje nas ovo
13. 01. 2026. u 15:44
UKINUTA VANREDNA SITUACIJA U LOZNICI: Oglasila se gradonačelnica Lukić
13. 01. 2026. u 14:57
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)