USKORO NAS OČEKUJE PRAVO MIHOLJSKO LETO: Meteorolog najavio - Srbiju tek čeka 30 stepeni Celzijusovih
OVOGODIŠNjI oktobar protiče u znaku veoma stabilnog vremena, a uskoro nas očekuje i pravo Miholjsko leto.
Foto: D. Balšić
U petak umereno do potpuno oblačno. Sredinom dana u severnim, a tokom poslepodenva i u ostalim predelima Srbije razvedravanje.
Temperatura će biti bez bitnije promene u odnosu na današnji dan i biće od 20 do 24°C, u Beogradu do 24°C.
Prvog dana vikenda pretežno sunčano i umereno toplo, uz vrlo hladno jutro. U dolinama i kotlinama se očekuje magla.
Jutaranja temperatura biće od 4°C na jugu do 10°C na severu Srbije.
Maksimalna dnevna temperatura biće od 23 do 27°C, u Beogradu do 25°C.
Drugog dana vikenda i dalje umereno toplo, ali se očekuje povećanje oblačnosti, ponegde uz ređu pojavu slabe kiše ili pljuska. I ovog puta hladni front neće biti izražen u vidu padavina, već u vidu veoma jakog severozapadnog vetra i pada temperature vazduha po njegovom prodoru u drugom delu dana.
Sam početak sledeće sedmice doneće osetno hladnije vreme. Biće promenljivo oblačno.
Jutarnja temperatura biće od 4 do 10°C, maksimalna dnevna od 15 do 20°C.
Ponedeljak će biti najhladniji dan, kaže meteorolog Đorđe Đurić.
Već od utorka toplije, a od sredine sledeće sedmice očekuje se osetno toplije vreme.
Dakle, od sledeće srede očekuje se pravo Miholjsko leto.
Očekuje se uticaj snažnog anticklona, a vreme će biti stabilno, suvo i sunčano, ali i veoma toplo.
Očekuje se priliv veoma tople vazdušne mase i maksimalne temperature biće prave letnje, uz vrednosti preko 25°C, a pred kraj druge polovine sledeće sedmice postoji mogućnost da temperatura dostigne i tropskih 30°C.
Inače, prosečna maksimalna temperatura za sredinu oktobra je od 16 do 20°C, tako da bi temperature tokom pojedinih dana mogle da budu više i za 10 stepeni od proseka.
Dakle, nakon ekstremno toplog i pravog letnja septembra i oktobar će imati velika pozitivna temperaturna odstupanja.
Prema trenutnim prognozama, Miholjsko leto potrajalo bi pet do sedam dana. Nakon toga usledilo bi zahlađenje.
Prema trenutnim prognozama, zahlađenje sa padavinama i osetnijim padom temperatrure usledilo bi oko 17-18. oktobra i to bi bio prekid Miholjskog leta.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO: Šapić: Ne mogu da ne priznaju da se u Beogradu radi više nego ikada
Preporučujemo
OVAJ DAN DONEĆE JAČE ZAHLAĐENjE: Evo za koliko stepeni pada temperatura
05. 10. 2023. u 15:36
STIŽU NAM PLjUSKOVI SA GRMLjAVINOM: Ovi delovi Srbije će biti na udaru do kraja dana
05. 10. 2023. u 15:36
POKROVSK PRED PADOM, RUSKI VOJNICI U CENTRU GRADA: "Situacija je više nego kritična, ubijaju nam ljude"
NAJMANjE 250 ruskih vojnika nalazi se u Pokrovsku, gde učestvuju u uličnim borbama i ubijaju ukrajinske vojnike, posebno operatere dronova, prenosi Ukrajinska pravda pozivajući se na oficire iz dve brigade koje deluju u tom području.
25. 10. 2025. u 19:17
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
ZEMLjOTRES USRED DNEVNIKA: Voditeljka se obratila u strahu: "Nadam se da će biti sve u redu" (VIDEO)
DOK je čitala vesti u noćnom Dnevniku, prekinuo ju je zemljotres...
24. 10. 2025. u 19:43
Komentari (0)