JOVANOVIĆ: Ne vidim način da privremenu obustavu rada u poštama rešimo ako nemamo zaposlene sa kojima pričamo
MINISTAR informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović sastao se danas sa v. d. direktora JP Pošta Srbija Zoranom Đorđevićem, predstavnicima rukovodstva ovog preduzeća, predsednikom nadzornog odbora JP Pošta Srbija i predstavnicima dva reprezentativna sindikata, Sindikatom PTT Srbije i Sindikatom Radnik, povodom obustave rada dela zaposlenih radnika ovog preduzeća. Sastanak je organizovan po hitnom postupku nakon pristiglog dopisa ovog Javnog preduzeća.
Foto: Marina Jančević
Na sastanku je konstatovano da ne postoje zvanična obrazloženja niti razlozi zaposlenih koji su privremeno obustavili rad u ovom preduzeću, zbog čega su to uradili. Takođe, predstavnici reprezentativnih sindikata, Sindikata PTT Srbije i Sindikata Radnik, rekli su da ne mogu da zastupaju interese ovih radnika, jer od istih nisu ni ovlašćeni, te da su se radnici samoorganizovali.
Foto: Marina Jančević
- Ne vidim način da privremenu obustavu rada u JP Pošta Srbije rešimo ako nemamo zaposlene sa kojima pričamo i ako ne znamo šta su njihovi zahtevi. Rukovodstvo, nadzorni odbor i reprezentativni sindikati moraju da obezbede zaposlene sa kojima mogu da pričam, kako bih na najbolji način razumeo njihove probleme i zahteve. Kao resorni ministar i kao neko ko je 20 godina proveo u ovom preduzeću spreman sam koliko danas da se sretnem sa svim zaposlenima u Pošti Srbije kako bismo našli izlaz iz novonastale situacije i što pre se vratili redovnom poslovanju s obzirom na ogromne gubitke koje trpi Pošta Srbije, zaposleni, korisnici i Republika Srbija - izjavio je ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović.
Preporučujemo
MINISTAR JOVANOVIĆ OBIŠAO ZAVRŠNE RADOVE: Uveden brzi internet u selu Panonija (FOTO)
03. 11. 2023. u 12:28
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)