RHMZ IZDAO NOVO UPOZORENJE: Spremite se, stižu sneg i kiša u ove krajeve - Samo jedan deo Srbije će biti pošteđen
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je novo upozorenje za sneg i kišu u većem delu Srbije, pošteđen će biti samo krajnji sever zemlje.

Foto: J.S.
- Tokom poslepodneva mestimično sa kišom, u planinskim predelima sa snegom, osim na severu zemlje gde će se zadržati suvo vreme - stoji u upozorenju RHMZ.
Vremenska prognoza za Srbiju
Vremenska prognoza na sajtu RHMZ pokazuje da je trenutno i dalje najhladnije na Kopaoniku, gde je temperatura -4, nula stepeni je na Zlatiboru, dok je jedan stepen iznad nule u Sjenici.
Najtoplije u ovom trenutku je u Valjevu, Beogradu, Kragujevcu i Negotinu gde je izmereno 9 stepeni.
Meteoalarm u 4 regiona u Srbiji
Trenutno je u 4 regiona upaljen i žuti meteoalarm i to: U Istočnoj, Jugoistočnoj, Jugozapadnoj Srbiji na Kosovu i Metohiji.
Žuti meteoalarm je upaljen za kišu i sneg, a označava potencijalno opasno vreme. Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez ako planirate aktivnosti koje su izložene meteorološkom riziku.
BONUS VIDEO: PRVI SNEG U BEOGRADU - Pahulje se zabelele u prestonici
Preporučujemo

STIŽE NAM PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za petak, 22. decembar
22. 12. 2023. u 01:00

KIJAMET PONOVO U SRBIJI: Vremenska prognoza za četvrtak, 7. decembar
07. 12. 2023. u 01:00

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)