CENA JAJA UOČI PRAZNIKA VARIRA ŠIROM SRBIJE: Zavisi od nekoliko faktora, jedna pijaca ubedljivo najskuplja
U PRETHODNOJ nedelji zabeležene su cene jaja na pijacama širom Srbije, koje su varirale u zavisnosti od veličine, pa su mogle da se pronađu od 15 do 35 dinara po komadu. Na beogradskim pijacama maksimalna cena jaja je 30 dinara, dok se guščije pazari za čak 250.

Gradska uprava u Požarevcu
Jaja S veličine na pijaci u Čačku kretala su se od 15 dinara, pa sve do 35 dinara u Šapcu, što je objavilo i ministarstvo poljoprivrede u svom biltenu.
Prosečna cena jaja ove veličine iznosila je 17 dinara, a bilo ih je negde i od 18 do 22 dinara po komadu.
Nešto veća jaja, odnosno ona veličine M bila su najjeftinija na čačanskoj pijaci i koštala su 17 dinara, dok su za dinar više mogla da se nađu u Kraljevu, Nišu, Pirotu, Smederevu, Vranju i Kikindi.
Zrenjaninska pijaca nudila je jaja po komadu za 19 dinara, kao i pančevačka, dok su najskuplja bila na tezgama u Loznici i mogla su da se pazare za 25 dinara.
Nešto veća jaja, tačnije L veličine koštala su od 19 dinara, i to u Čačku, Kraljevu, Nišu, Pirotu, Vranju, a preko 25 u Šapcu do čak 30 u Loznici.
Cena jaja XL veličine proteklih dana bila su najjeftinija u Sremskoj Mitrovici i mogla su da se kupe za 18 dinara, a Loznica je bila vođa po ceni ovog proizvoda sa cenom od 32 dinara po komadu.
Na Bajlonijevoj pijaci u Beogradu cena jaja je već skočila, sada koštaju od 25 do 30 dinara po komadu, što znači da za samo 20 jaja treba izdvojiti od 500 do 600 dinara, što je minimum za pripremanje vaskršnje trpeze.
Podsetimo, najskuplje jaje koje je pronađeno na pijačnoj tezgi u Beogradu je guščije jaje, sa svojom cenom od čak 250 dinara po komadu.
BONUS VIDEO: „HRISTOS VOSKRESE“ - Sa Kule Beograd upućena prelepa čestitka povodom Uskrsa
(Kurir)

RUSI SE SPREMAJU ZA VELIKU OFANZIVU: Napašće duž cele linije fronta od 1.000 km, evo koliko će akcija trajati
RUSKE trupe pripremaju se za novu ofanzivu u narednim nedeljama kako bi pojačale pritisak na Ukrajinu i ojačale poziciju Kremlja u eventualnim pregovorima o prekidu vatre. Prema tvrdnjama agencije AP, analitičari smatraju da bi nova ofanziva mogla da traje od šest do devet meseci.
29. 03. 2025. u 18:11

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

"ŠTA JE ŽENA?" Tramp odgovorio na pitanje novinara - izazvao smeh u prostoriji (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je izazvao smeh kod novinara kada ga je jedan od njih zamolio da definiše šta je žena.
30. 03. 2025. u 09:48
Komentari (0)