"OD SUTRA PLJUSKOVI I GRMLJAVINA" Oglasio se meteorolog - Ovo je prognoza do sredine maja
NAKON toplih dana, vreme je da se tlo rashladi, pa su tako za ovu nedelju najavljeni pljuskovi praćeni grmljavinom.
Foto Pixabay free images
Takođe, obilni pljuskovi mogu naškoditi pojedinim domaćinstvima, pa je jedan od saveta da se očistve odvodi za vodu.
Detaljniju analizu o tome kakvo nas vreme čeka od sutra pa sve do sredine maja izneo je Ivan Ristić.
- Trenutno akcenat nije na zahlađenju, već na tome da dolazi kiša, pljuskovi i grmljavina. Dakle, sutra popodne se približava vlažni front, a pljuskovi će prvo krenuti na zapadu i jugozapadu naše zemlje, u planinskim predelima, te će se ta zona približavati i prema nama. Očekuju se pljuskovi i kiše, to je najava promene vremena koje će uslediti skoro do polovine maja, dakle ulazimo u nestabilan period. U četvrtak se očekuju najveći pljuskovi, a pogotovo u zapadnom delu naše zemlja. Inače, petak će proteći uz oblake sa kišom. Za vikend će biti malo sunca, neće biti oblačno, ali će biti kratkih pljuskova, dakle ulazimo u kišovit period, to prirodi treba. Savet je da se očiste odvodi od vode jer može pasti i 20 milimetara kiše za 2-3 sata vremena.
BONUS VIDEO: PLjUSAK U BEOGRADU - Kiša se sručila na prestonicu
(Kurir)
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ANDREJA ZABOLELO GRLO U SAD: Bio kod lekara, a račun mu je stigao posle pet meseci: "Ljudi moji, nema šanse!" (VIDEO)
POTRAŽITI lekarsku pomoć u stranoj zemlji uglavnom podrazumeva ogroman trošak, ma koliko god se radilo o kratkom pregledu ili bezazlenom problemu. A jednog Andreja je, pregled kod američkog ORL specijaliste koštao čitavih 2.500 dolara (2.313 evra)
02. 12. 2025. u 09:10
Komentari (0)