U DVA DELA SRBIJE UPALJEN CRVENI METEOALARM Upozorenje RHMZ-a na snazi: Kiša već pljušti u Beogradu, očekuju se i vremenske nepogode
TOKOM jutra na području Srema, Bačke i zapadne Srbije kiša ili pljuskovi sa grmljavinom. Na teritoriji Beograda kiša slabog do umerenog intenziteta, saopšteno je rano jutros iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Foto: Profimedia
U većem delu Srbije danas će biti pretežno oblačno i nestabilno vreme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Pljusak u Beogradu je počeo nešto pre sedam sati.
U centralnim, istočnim i južnim predelima lokalno se očekuju i kratkotrajne vremenske nepogode - velika količina padavina za kratko vreme, grad i jak i olujni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova.
Duvaće vetar u većem delu slab zapadni i severozapadni, samo u južnim krajevima slab i umeren, u planinskim predelima povremeno i jak jugozapadni, uveče u slabljenju i skretanju na severozapadni pravac. Najniža temperatura biće od 14 do 19, a najviša od 21 na severozapadu i zapadu do 30 stepeni na jugu i jugoistoku Srbije.
U Beogradu će biti pretežno oblačno i nestabilno vreme, posle podne i uveče sa pljuskovima i grmljavinom. Najniža temperatura biće oko 17, a najviša oko 24 stepena.
Do petka nestabilno
- Do sutra se očekuje promenljivo i nestabilno, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom koji danas lokalno mogu biti i izraženiji sa velikom količinom padavina za kratko vreme, pojavom grada i sa jakim i olujnim vetrom u zoni najjačih pljuskova - najavio je RHMZ.
Upozorenje na grmljavinske nepogode
- Danas veoma nestabilno sa pljuskovima, grmljavinom, lokalno velikom količinom padavina za kratko vreme, gradom i jakim i olujnim vetrom u zoni najintenzivnijih pljuskova. Tačnu lokaciju stvaranja, premeštanja i jačine samih nepogoda je unapred teško odrediti. Za konkretne lokacije izdavaćemo hitna upozorenja jedan do dva časa unapred - navodi se u upozorenju RHMZ-a.
Upaljen crveni meteoalarm
U istočnoj i jugoistočnoj Srbiji danas je na snazi crveni meteoalarm zbog grmljavine, na snazi je i narandžasto upozorenje zbog kiše. Ovo crveno upozorenje znači da je vreme vrlo opasno: Prognozirane su naročito opasne vremenske pojave, a takvog su intenziteta da mogu prouzrokovati veliku materijalnu štetu i biti veoma opasne po bezbednost ljudi i životinja. Treba se često informisati o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i rizika. Slediti naredbe i savete nadležnih državnih službi.
Meteoalarm nije upaljen danas samo na području Bačke.
BONUS VIDEO: Stravično nevreme u Beogradu - Munje paraju nebo
Preporučujemo
SVE JE ZAVRŠENO, RAKETA "OREŠNIK" STIŽE U OVU ZEMLjU: "Nikome ne pretimo, ovo je odgovor na eskalaciju u regionu"
RUSKI raketni sistem "Orešnik" biće stavljen u borbenu gotovost u Belorusiji u decembru ove godine, saopštila je portparolka predsednika Belorusije Aleksandra Lukašenka, Natalija Ejsmont.
28. 10. 2025. u 19:57
VUČIĆ O PORUCI IZ AMERIKE I NIS-U: E baš vam hvala, dragi partneri, poruku smo razumeli odavno
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić govorio je o pritiscima Sjedinjenih Američkih Država na Srbiju da se u potpunosti eliminiše rusko većinsko vlasništvo u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
28. 10. 2025. u 18:18
"CECIN SINE, ĆUTI I UDARAJ, ZA BOLjE I NISI!" Voditeljka odbrusila Veljku - "Ozbiljan kompleks!"
NAKON što je bokser Veljko Ražnatović pokušao da ismeje performans voditeljke Jovane Jeremić, koji je upriličila tokom proslave njenog rođendana, ona mu je brzo javno uzvratila, u svom stilu.
26. 10. 2025. u 10:48
Komentari (0)