TEMPERATURE DO 40 STEPENI RHMZ se oglasio najnovijim upozorenjem: U Srbiju dolazi vreo vazduh sa severa Afrike
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) oglasio se najnovijim meteorološkim upozorenjem.

Foto: Shutterstock
Kako kažu iz RHMZ-a, nalazimo se na početku perioda koji će obeležiti priliv veoma toplog vazduha sa severa Afrike ka našem području.
Vrednosti maksimalnih temperatura po danima biće sledeće:
- utorak (18.6.) od 32 do 35 °C
- sreda (19.6.) od 35 do 37 °C
- četvrtak (20.6.) od 33 °C na severu do 39 °C na jugu i istoku Srbije
U petak i subotu (21 - 22.6.) pik toplotnog talasa sa maksimalnim temperaturama od 35 do 40 °C.
U subotu posle podne na severu i zapadu, a u nedelju (23.6.) i u ostalim krajevima pad temperature i povratak na vrednosti u intervalu od 28 do 34 °C.
BONUS VIDEO: Stravično nevreme u Beogradu - Munje paraju nebo
Preporučujemo

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

GLADNI MEDVED NAPRAVIO HAOS: Raskopao grobove na pravoslavnom groblju u potrazi za hranom
NAKON sve češćih slučajeva da medvedi u Crnoj Gori dolaze do naseljenih mesta, gde napadaju pčelinjake i stoku, meštane sela Donji Unač u oblasti Pive iznenadio je medved koji je u potrazi za hranom pokušao da raskopa grobove, javlja Radio-televizija Crne Gore (RTCG).
25. 08. 2025. u 11:24
Komentari (0)